Parolan lukio

Emilia Hurme

Opettaja, venäjä Parolan lukio Emilia.Hurme@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Reijo Järvinen

Rehtori Parolan lukio Reijo.Jarvinen@kktavastia.fi +358503207789 Kinnalantie 1, 13720 Parola

Anne-Mari Kosola

Opinto-ohjaaja Parolan lukio Anne-Mari.Kosola@kktavastia.fi +358505165671 Kinnalantie 1, 13720 Parola

Esko Laitila

Opettaja. liikunta Parolan lukio Esko.Laitila@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Merja Lehtonen

Opettaja, ruotsi Parolan lukio Merja.Lehtonen@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Matti Leppänen

Opettaja, fysiikka, lyhyt matem. (virkavapaalla 31.7.2021 asti) Parolan lukio Matti.Leppanen@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Tarja Muttonen

Opettaja, äidinkieli ja kirjallisuus Parolan lukio Tarja.Muttonen@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Tuomas Nieminen

Opettaja, filosofia, psykologia, uskonto Parolan lukio Tuomas.Nieminen@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Tuija Pehkonen

Henkilöstö- ja opintosihteeri Parolan lukio Tuija.Pehkonen@kktavastia.fi +358505090333 Kinnalantie 1, 13720 Parola

Tiina Peltola

Apulaisrehtori, englanti Parolan lukio Tiina.Peltola@kktavastia.fi +358505988693 Kinnalantie 1, 13720 Parola

Esko Perikangas

Opettaja, historia ja yhteiskuntaoppi Parolan lukio Esko.Perikangas@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Janne Pola

Opettaja, fysiikka, lyhyt matematiikka, kemia Parolan lukio Janne.Pola@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Tuija Rantanen

Opettaja, pitkä matematiikka, atk Parolan lukio Tuija.Rantanen@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Suvi Vilkko

Opettaja, biologia, maantiede, terveystieto Parolan lukio Suvi.Vilkko@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola