Hämeenlinnan lyseon lukio

Anne Ahvenharju

Hankekoordinaattori (opona virkavapaalla 31.7.2023 asti) Hämeenlinnan lyseon lukio Anne.Ahvenharju@kktavastia.fi +358408696205 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Säde Andsten

Lehtori, biologia, maantiede ja terveystieto (virkavapaalla) Hämeenlinnan lyseon lukio Sade.Andsten@kktavastia.fi +358505613421 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Ulla Eklund

Opintosihteeri Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Ulla.Eklund@kktavastia.fi +358505090801 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Olli-Pekka Hakala

Urheiluakatemia Tavastian koordinaattori Hämeenlinnan lyseon lukio Olli-Pekka.Hakala@kktavastia.fi +358505969901 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Eija Hatakka-Peltonen

Opettaja, uskonto, et, psykologia ja filosofia Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Eija.Hatakka-Peltonen@kktavastia.fi +358505125557 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Ida Hautanen

Koulukuraattori Ohjaus- ja hyvinvointipalvelut, Hämeenlinnan lyseon lukio Ida.Hautanen@kktavastia.fi +358505205994 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Maija Heikkilä

Terveydenhoitaja (virkavapaalla 31.12.2022 asti) Hämeenlinnan lyseon lukio Maija.Heikkila@kktavastia.fi +358504999864 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Tiina Hokkanen

Opintosihteeri Hämeenlinnan lyseon lukio Tiina.Hokkanen@kktavastia.fi +358505090757 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Milla Huovinen

Opiskeluneuvoja Parolan lukio, Kaurialan lukio, Hämeenlinnan lyseon lukio Milla.Huovinen@kktavastia.fi +358504786499

Matti Iittiläinen

Opinto-ohjaaja Hämeenlinnan lyseon lukio, Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Matti.Iittilainen@kktavastia.fi +358504701509 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Tuuli Janhunen

Opettaja, äidinkieli ja kirjallisuus Hämeenlinnan lyseon lukio Tuuli.Janhunen@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Anne-Mari Keränen

Lehtori, matematiikka, fysiikka ja kemia Hämeenlinnan lyseon lukio Anne-Mari.Keranen@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Sirkka Kinnunen

Terveydenhoitaja Hämeenlinnan lyseon lukio sirkka.kinnunen@hameenlinna.fi +358504999864 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Tiina Kivinen

Apulaisrehtori, urheilulinjakoordinaattori Hämeenlinnan lyseon lukio, Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Tiina.Kivinen@kktavastia.fi +358405008913 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Aki Kontturi

Lehtori, matematiikka Hämeenlinnan lyseon lukio Aki.Kontturi@kktavastia.fi +358505394739 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Sonja Kuokka

Lehtori, ruotsi Hämeenlinnan lyseon lukio Sonja.Kuokka@kktavastia.fi +358503775756 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Anna Laakso

Lehtori, matematiikka ja kemia Hämeenlinnan lyseon lukio Anna.Laakso@kktavastia.fi +358456774274 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Virpi Leinonen

Uskonnon ja psykologian opettaja Hämeenlinnan lyseon lukio Virpi.Leinonen@kktavastia.fi

Justiina Lindroos

Lehtori, englanti Hämeenlinnan lyseon lukio Justiina.Lindroos@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Minna Lokka

Lehtori, englanti, ruotsi Hämeenlinnan lyseon lukio, Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Minna.Lokka@kktavastia.fi +358405890175 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Sanna Lähteenmäki

Lehtori, kuvataide Hämeenlinnan lyseon lukio Sanna.Lahteenmaki@kktavastia.fi +358504095954 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Tiina Mäki

Opinto-ohjaaja Hämeenlinnan lyseon lukio tiina.maki@kktavastia.fi +358408667709 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Anna-Leena Mäkinen

Erityisopettaja Kaurialan lukio, Hämeenlinnan lyseon lukio Anna-Leena.Makinen@kktavastia.fi +358408682114 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Joona Ojanen

Opettaja, historia ja yhteiskuntaoppi Hämeenlinnan lyseon lukio Joona.Ojanen@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Minna Orimus

Lehtori, historia ja yhteiskuntaoppi Hämeenlinnan lyseon lukio Minna.Orimus@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Sulo Palovuori

Kuvataiteen opettaja Hämeenlinnan lyseon lukio Sulo.Palovuori@kktavastia.fi

Niina Pesonen

Opinto-ohjaaja Hämeenlinnan lyseon lukio Niina.Pesonen@kktavastia.fi +358504783317 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Minna Pitkänen

Lehtori, musiikki Hämeenlinnan lyseon lukio, Kaurialan lukio Minna.Pitkanen@kktavastia.fi +358503738505 Hattelmalantie 6, G-rakennus | Erottajakatu 5

Saara Pitkänen

Opettaja, musiikki Hämeenlinnan lyseon lukio Saara.Pitkanen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Jukka Pommelin

Lehtori, matematiikka, fysiikka ja kemia Hämeenlinnan lyseon lukio , Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Jukka.Pommelin@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Anna-Leena Riekkola

Lehtori, englanti Hämeenlinnan lyseon lukio Anna-Leena.Riekkola@kktavastia.fi +358504082570 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Sanna Ripatti-Ilkka

Lehtori, äidinkieli Hämeenlinnan lyseon lukio Sanna.Ripatti-Ilkka@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Hanna Rämö

Lehtori, äidinkieli Hämeenlinnan lyseon lukio hanna.ramo@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Jenni Salmela

Opettaja, äidinkieli ja kirjallisuus Hämeenlinnan lyseon lukio, Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Jenni.Salmela@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Juho Seppälä

Opettaja, historia ja yhteiskuntaoppi Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Juho.Seppala@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Valtteri Similä

Lehtori, liikunta ja terveystieto Hämeenlinnan lyseon lukio Valtteri.Simila@kktavastia.fi +358504370296 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Sani Söderberg

Lehtori, matematiikka ja kemia Hämeenlinnan lyseon lukio Sani.Soderberg@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Joona Tefke

Opettaja, uskonto, filosofia ja psykologia Hämeenlinnan lyseon lukio joona.tefke@kktavastia.fi +358505605079 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Tuija Tiala

Lehtori, saksa ja ruotsi, yrittäjyyslinjan koordinaattori Hämeenlinnan lyseon lukio Tuija.Tiala@kktavastia.fi +358407479701 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Pieta Tukkimäki-Hildén

Rehtori, ruotsi Hämeenlinnan lyseon lukio, Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Pieta.Tukkimaki-Hilden@kktavastia.fi +358407493843 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Juha Vartiainen

Opettaja, matematiikka Hämeenlinnan lyseon lukio Juha.Vartiainen@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Heli Vilpas

Opettaja, biologia, maantiede, terveystieto Hämeenlinnan lyseon lukio, Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Heli.Vilpas@kktavastia.fi +358505090803 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Leena Virtanen

Lehtori, englanti Hämeenlinnan lyseon lukio Leena.Virtanen@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus