Kaurialan lukio

Marjut Arvonen

Opintosihteeri Kaurialan lukio Marjut.Arvonen@kktavastia.fi +358505090802 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Jyrki Eriksson

Opettaja, historia ja yhteiskuntaoppi Kaurialan lukio Jyrki.Eriksson@kktavastia.fi +358509110335 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Hanni Halonen

Lehtori, ranska ja englanti (virkavapaalla lv. 2021-2022) Kaurialan lukio Hanni.Halonen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Sari Heikkilä

Lehtori, matematiikka ja tietotekniikka Kaurialan lukio Sari.Heikkila@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Hanna Hietikko

Lehtori, saksa ja ruotsi Kaurialan lukio Hanna.Hietikko@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Johanna Hurskainen

Lehtori, ruotsi ja saksa Kaurialan lukio Johanna.Hurskainen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Tuomo Iltanen

Rehtori, liikunta Kaurialan lukio Tuomo.Iltanen@kktavastia.fi +358408696470 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Heli Immonen

Lehtori, matematiikka ja kemia Kaurialan lukio Heli.Immonen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Marja Järvinen

Terveydenhoitaja Kaurialan lukio maja@kktavastia.fi +358505529417 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Anniina Kantola

Lehtori, englanti ja venäjä Kaurialan lukio Anniina.Kantola@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Kaurialan lukion opettajahuone

Opettajien yhteinen numero Kaurialan lukio kauopeh@kktavastia.fi +358505090803 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Johannes Kellomäki

Opettaja, äidinkieli ja kirjallisuus Kaurialan lukio Johannes.Kellomaki@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Jussi Keränen

Opettaja, fysiikka Kaurialan lukio Jussi.Keranen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Heikki Kuitunen

Lehtori, biologia ja maantiede Kaurialan lukio Heikki.Kuitunen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Markus Kuusniemi

Opettaja, ruotsi ja englanti Lukiokoulutus Markus.Kuusniemi@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Juha Lahti

Lehtori, historia ja yhteiskuntaoppi Kaurialan lukio Juha.Lahti@kktavastia.fi +358505129621 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Johanna Lampela

Lehtori, äidinkieli ja kirjallisuus Kaurialan lukio Johanna.Lampela@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Terhi Lehtinen

Lehtori, matematiikka ja fysiikka Kaurialan lukio Terhi.Lehtinen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Piritta Malinen

Lehtori, kuvataide Kaurialan lukio Piritta.Malinen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Katja Malmi-Harju

Lehtori, uskonto, psykologia, filosofia Kaurialan lukio Katja.Malmi-Harju@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Jussi Mestari

Apulaisrehtori, maantiede ja biologia Kaurialan lukio Jussi.Mestari@kktavastia.fi +358505936203 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Tuula Moilanen

Lehtori, uskonto, psykologia Kaurialan lukio Tuula.Moilanen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Anna-Leena Mäkinen

Erityisopettaja Kaurialan lukio, Hämeenlinnan lyseon lukio Anna-Leena.Makinen@kktavastia.fi +358408682114 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Johannes Ojansuu

Lehtori, filosofia, elämänkatsomustieto Kaurialan lukio Johannes.Ojansuu@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Pinja Paavilainen

Opettaja, biologia ja maantiede Kaurialan lukio Pinja.Paavilainen@kktavastia.fi +358505090758 Erottajakatu 5

Ari Partanen

Opinto-ohjaaja (virkavapaalla lv. 2021-2022) Kaurialan lukio Ari.Partanen@kktavastia.fi +358405623391 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Paula Perkkalainen

Lehtori, kemia, matematiikka Kaurialan lukio Paula.Perkkalainen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Minna Pitkänen

Lehtori, musiikki Hämeenlinnan lyseon lukio, Kaurialan lukio Minna.Pitkanen@kktavastia.fi +358503738505 Hattelmalantie 6, G-rakennus | Erottajakatu 5

Markku Pohjola

Opettaja, fysiikka ja matematiikka Kaurialan lukio Markku.Pohjola@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Paula Roslander

Ruokapalveluvastaava Ravitsemis- ja siivouspalvelut, Kaurialan lukio Paula.Roslander@kktavastia.fi +358504765349 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Piritta Salo

Koulukuraattori Opiskelijapalvelut, Kaurialan lukio, Hämeenlinnan lyseon lukio Piritta.Salo@kktavastia.fi +358509110941 Erottajakatu 5 | Hattelmalantie 6, G-rakennus

Sakari Salonen

Lehtori, matematiikka Kaurialan lukio Sakari.Salonen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Sami Savolainen

Lehtori, liikunta ja terveystieto Kaurialan lukio Sami.Savolainen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Tanja Seppälä

Lehtori Kaurialan lukio Tanja.Seppala@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Virpi Seppälä

Opiskeluhuollon psykologi, Hyvinvointipalvelut Opiskelijapalvelut, Hämeenlinnan lyseon lukio, Kaurialan lukio, Virpi.Seppala@kktavastia.fi +358504086293 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Anssi Sipola

Vahtimestari Kaurialan lukio Anssi.Sipola@kktavastia.fi +358505090804 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Hanna Siren

Lehtori, äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito Kaurialan lukio Hanna.Siren@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Veera Taipale

Lehtori, englanti ja ruotsi Kaurialan lukio Veera.Taipale@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Christa Talikka

Opettaja, musiikki Kaurialan lukio Christa.Talikka@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Lotta Toivanen

Opettaja, uskonto ja psykologia Kaurialan lukio Lotta.Toivanen@kktavastia.fi +358505170002 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Niina Tolvanen

Ruokapalvelutyöntekijä Kaurialan lukio, Ravitsemis- ja siivouspalvelut Niina.Tolvanen@kktavastia.fi +358504765349 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Elina Torkko-Hieto

Opinto-ohjaaja Kaurialan lukio Elina.Torkko-Hieto@kktavastia.fi +358505090811 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Rita Tuohiniemi

Lehtori, englanti, ruotsi Kaurialan lukio rita.tuohiniemi@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Anne Turkia

Tuntiopettaja Kaurialan lukio Anne.Turkia@kktavastia.fi

Soile Varis

Lehtori, historia, yhteiskuntaoppi Kaurialan lukio Soile.Varis@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Henna Virta

Opinto-ohjaaja Kaurialan lukio Henna.Virta@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna