Marja Vaario

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Marja.Vaario@kktavastia.fi +358504641323 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Hanna Vainionpää

MuM, laulupedagogi, suunnittelijaopettaja, musiikki,ilmaisutaito Vanajaveden Opisto Hanna.Vainionpaa@kktavastia.fi +358505287523 Jaakonkatu 28, Hämeenlinna

Laura Valkeapää

Henkilöstöjohtaja Kuntayhtymän hallinto Laura.Valkeapaa@kktavastia.fi +358505852021 Jaakonkatu 28, Hämeenlinna

Sari Valkiainen

Lehtori, mat-luonnontieteet, yhteiset tutkinnon osat Ammattiopisto Tavastia sari.valkiainen@kktavastia.fi +358443258952 Hattelmalantie 8

Maria Vallinheimo

Vastuuohjaaja Lasten Liikunnan Tuki Maria.Vallinheimo@kktavastia.fi Hauhon yhtenäiskoulu

Laura Valo

Artenomi YAMK, suunnittelijaopettaja, kuvataide, tekninen työ Vanajaveden Opisto Laura.Valo@kktavastia.fi +358408696498 Jaakonkatu 28, Hämeenlinna

Keskus Varasto

Asiakaspalvelu Keskusvarasto Keskus.Varasto@kktavastia.fi Koljalantie 7A, Turenki

Soile Varis

Lehtori, historia, yhteiskuntaoppi Kaurialan lukio Soile.Varis@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Iina Varis

Opettaja, yhteiskunnalliset aineet, yhteiset tutkinnon osat Ammattiopisto Tavastia Iina.Varis@kktavastia.fi +358505163757 Hattelmalantie 8

Juha Vartiainen

Opettaja, matematiikka Hämeenlinnan lyseon lukio Juha.Vartiainen@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Pia Vekka-Tuominen

Lehtori, ravintola- ja catering-ala Ammattiopisto Tavastia pia.vekka-tuominen@kktavastia.fi +358505504051 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Otto Ventelä

Liikuntavastaava Lasten Liikunnan Tuki Otto.Ventela@kktavastia.fi +358400749302 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Teemu Vepsäläinen

Koulutuspäällikkö Ammattiopisto Tavastia Teemu.Vepsalainen@kktavastia.fi +358505504068 Hattelmalantie 8, C-rakennus

Outi Verkkonen

Ohjaaja Lasten Liikunnan Tuki outi.verkkonen@kktavastia.fi

Kari Vesaluoma

Lehtori, kone- ja tuotantotekniikka Ammattiopisto Tavastia Kari.Vesaluoma@kktavastia.fi +358504437974 Hattelmalantie 8, C-rakennus

Taru Vierimaa

Uraohjaaja Ohjaus- ja hyvinvointipalvelut, Ammattiopiston hallinto Taru.Vierimaa@kktavastia.fi +358407229182 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Kari Viiman

Vahtimestari Kiinteistöpalvelut Kari.Viiman@kktavastia.fi +358504400867 Hattelmalantie 8

Mirva Viitamäki

Uraohjaaja Ohjaus- ja hyvinvointipalvelut, Ammattiopiston hallinto mirva.viitamaki@kktavastia.fi +358503066846 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Riki Viitamäki

Opettaja Ammattiopisto Tavastia Riki.Viitamaki@kktavastia.fi +358503400629 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Suvi Vilkko

Opettaja, biologia, maantiede, terveystieto Parolan lukio Suvi.Vilkko@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Heli Vilpas

Opettaja, biologia, maantiede, terveystieto Hämeenlinnan lyseon lukio, Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Heli.Vilpas@kktavastia.fi +358505090803 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Susanna Vinnari-Järvinen

Ruokapalvelutyöntekijä Ravitsemis- ja siivouspalvelut Susanna.Vinnari-Jarvinen@kktavastia.fi +358504400925 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Jeremias Virta

Kouluttaja, ohjaaja, KiltaPro yrityskoulutus Ammattiopisto Tavastia Jeremias.Virta@kktavastia.fi +358408472392 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Vesa-Matti Virtanen

Vastuuohjaaja Lasten Liikunnan Tuki vesa-matti.virtanen@kktavastia.fi

Leena Virtanen

Lehtori, englanti Hämeenlinnan lyseon lukio Leena.Virtanen@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Sirpa Virtanen

Vastuuohjaaja Lasten Liikunnan Tuki Sirpa.Virtanen@kktavastia.fi Kirkonkulman koulu

Helena Vitie-Hampunen

Vastaava asuntolaohjaaja Ohjaus- ja hyvinvointipalvelut Helena.Vitie-Hampunen@kktavastia.fi +358505848071 Hattelmalantie 25, P-rakennus

Minna Vitie-Ojala

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Minna.Vitie-Ojala@kktavastia.fi +358504400932 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Kimmo Vorobjev

Opettaja, rakennus Ammattiopisto Tavastia Kimmo.Vorobjev@kktavastia.fi +358504400436 Asentajantie 8-10

Leila Vuorijärvi

Lehtori, vaatetusompelu Ammattiopisto Tavastia Leila.Vuorijarvi@kktavastia.fi +358504347007 Hattelmalantie 8, B-rakennus

Ulla-Maija Väisänen

Opistomestari Vanajaveden Opisto Ulla-Maija.Vaisanen@kktavastia.fi +358505091606 Jaakonkatu 28, Hämeenlinna

Jari Välkkynen

Kouluttaja, KiltaPro yrityskoulutus Ammattiopisto Tavastia Jari.Valkkynen@kktavastia.fi +358504391380 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Kimmo Väre

Lehtori, työkyky ja hyvinvointi, yhteiset tutkinnon osat Ammattiopisto Tavastia Kimmo.Vare@kktavastia.fi +358504677912 Hattelmalantie 25, L-rakennus