Emma Saaranen

Hakevan toiminnan kehittäjä Hallinto Emma.Saaranen@kktavastia.fi +358503221641

Mirkka Saarela

Lehtori, elintarvikeala Ammattiopisto Tavastia Mirkka.Saarela@kktavastia.fi +358504392403 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Pirjo Saarela

Koulutuspäällikkö Ammattiopisto Tavastia Pirjo.Saarela@kktavastia.fi +358504347015 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Jarkko Saari

Lehtori, logistiikka Ammattiopisto Tavastia Jarkko.Saari@kktavastia.fi +358504750827 Koljalantie 7, Turenki

Tuomas Saari

Opettaja, aikuisten perusopetus Ammattiopisto Tavastia Tuomas.Saari@kktavastia.fi +358504400490 Hattelmalantie 8, C-rakennus

Kirsi Saarikko

Opettaja, äidinkieli ja kirjallisuus Lammin lukio Kirsi.Saarikko@kktavastia.fi +35836214769 Lamminraitti 35, 16900 Lammi

Jaakko Saarikko

Opettaja, tieto- ja viestintätekniikka Ammattiopisto Tavastia Jaakko.Saarikko@kktavastia.fi +358504772946 Hattelmalantie 8, F-rakennus

Jenny Saarimaa

Opettaja, suutari, vaatetusompelu, Erva-vastaava Ammattiopisto Tavastia Jenny.Saarimaa@kktavastia.fi +358504400458 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Tuija Saarinen

Lehtori, vaatetusompelu Ammattiopisto Tavastia Tuija.Saarinen@kktavastia.fi +358503372462 Hattelmalantie 8, B-rakennus

Auli Saarivaara-Vartiainen

Opettaja, matematiikka Lammin lukio Auli.Saarivaara-Vartiainen@kktavastia.fi +35836214769 Lamminraitti 35, 16900 Lammi

Marko Salakari

Opinto-ohjaaja Opiskelijapalvelut Marko.Salakari@kktavastia.fi +358504391384 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Tarja Salakari

Lehtori, äidinkieli, taide ja luova, yhteiset tutkinnon osat Ammattiopisto Tavastia Tarja.Salakari@kktavastia.fi +358505504039 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Jenni Salmela

Opettaja, äidinkieli ja kirjallisuus Hämeenlinnan lyseon lukio, Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Jenni.Salmela@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Saara Salmi

Opettaja, pintakäsittely Ammattiopisto Tavastia Saara.Salmi@kktavastia.fi +358504778383 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Päivi Salminen

Lehtori, Valma-koulutus Ammattiopisto Tavastia Paivi.Salminen@kktavastia.fi +358504400904 Hattelmalantie 8

Satu Salminen

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Satu.Salminen@kktavastia.fi +358504391387 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Hanna Salminen

Lehtori, englanti, yhteiset tutkinnon osat Ammattiopisto Tavastia Hanna.Salminen@kktavastia.fi +358505504038 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Piritta Salo

Koulukuraattori Opiskelijapalvelut, Kaurialan lukio, Hämeenlinnan lyseon lukio Piritta.Salo@kktavastia.fi +358509110941 Erottajakatu 5 | Hattelmalantie 6, G-rakennus

Sakari Salonen

Lehtori, matematiikka Kaurialan lukio Sakari.Salonen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Sirkku Sarin

Opinto-ohjaaja Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Sirkku.Sarin@kktavastia.fi +358505091048 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Tuula Sarkanen

Lehtori, ravintola- ja catering-ala Ammattiopisto Tavastia Tuula.Sarkanen@kktavastia.fi +358505504034 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Kati Sarva

Opettaja, liikunta Ammattiopisto Tavastia, Parolan lukio Kati.Sarva@kktavastia.fi +358504777615 Kinnalantie 1, 13720 Parola | Hattelmalantie 8, Hämeenlinna

Jarkko Savijoki

Lehtori, liiketoiminta Ammattiopisto Tavastia jarkko.savijoki@kktavastia.fi +358504083387 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Severi Savijoki

Ammatillinen ohjaaja Ammattiopisto Tavastia Severi.Savijoki@kktavastia.fi +358504730829

Susanna Savikko

Kokki Ravitsemis- ja siivouspalvelut Susanna.Savikko@kktavastia.fi +358505170002 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Sami Savolainen

Lehtori, liikunta ja terveystieto Kaurialan lukio Sami.Savolainen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Susanna Schildt

Opettaja, sisustustekstiilien valmistus Ammattiopisto Tavastia Susanna.Schildt@kktavastia.fi +358503470342 Hattelmalantie 8, B-rakennus

Susanna Selinko

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Susanna.Selinko@kktavastia.fi +358504730617 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Juho Seppälä

Opettaja, historia ja yhteiskuntaoppi Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Juho.Seppala@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Tanja Seppälä

Lehtori Kaurialan lukio Tanja.Seppala@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Päivi Seppälä

Opettaja, matkailu Ammattiopisto Tavastia Paivi.Seppala@kktavastia.fi +358504400481 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Virpi Seppälä

Opiskeluhuollon psykologi, Hyvinvointipalvelut Opiskelijapalvelut, Hämeenlinnan lyseon lukio, Kaurialan lukio, Virpi.Seppala@kktavastia.fi +358504086293 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Olli Seppälä

Lehtori, logistiikka Ammattiopisto Tavastia Olli.Seppala@kktavastia.fi +358504400548 Koljalantie 7, Turenki

Sara Seppälä

Viestinnän ja markkinoinnin suunnittelija Viestintä ja markkinointi Sara.Seppala@kktavastia.fi +358503361675 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Kirsi Siirilä

Opintopäällikkö Ammattiopiston opintotoimisto Kirsi.Siirila@kktavastia.fi +358505535208 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Kirsi Sillanpää

Kokki Ammattiopisto Tavastia Kirsi.Sillanpaa@kktavastia.fi +358505704480 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Kalle Silokangas

Opettaja, liikunta Lammin lukio Kalle.Silokangas@kktavastia.fi +358505090372 Lamminraitti 35, 16900 Lammi

Valtteri Similä

Lehtori, liikunta ja terveystieto Hämeenlinnan lyseon lukio Valtteri.Simila@kktavastia.fi +358504370296 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Piia Sinisalo

Opiskelijahallintokoordinaattori Opiskelijapalvelut piia.sinisalo@kktavastia.fi +358505240418 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Anssi Sipola

Vahtimestari Kaurialan lukio Anssi.Sipola@kktavastia.fi +358505090804 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Hanna Siren

Lehtori, äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito Kaurialan lukio Hanna.Siren@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Minna Sivunen

Opettaja Ammattiopisto Tavastia Minna.Sivunen@kktavastia.fi +358505737118 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Sami Sjöberg

Erityisopettaja Parolan lukio Sami.Sjoberg@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Kirsi Sokkanen

Opettaja Ammattiopisto Tavastia Kirsi.Sokkanen@kktavastia.fi +358504437944 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Outi Stenholm

Opettaja, äidinkieli, S2-kieli, yhteiset tutkinnon osat Ammattiopisto Tavastia Outi.Stenholm@kktavastia.fi +358505012440 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Ville Suominen

Opettaja, autoala Ammattiopisto Tavastia Ville.Suominen@kktavastia.fi +358503494693 Hattelmalantie 8, D-rakennus

Annemari Suonsivu

Toimitusjohtaja Tavastia Koulutus Oy Annemari.Suonsivu@kktavastia.fi +358503404312 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Mira Suosilta-Jokela

Ruokapalvelutyöntekijä Ravitsemis- ja siivouspalvelut Mira.Suosilta-Jokela@kktavastia.fi +358504400925 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Antti Suutala

Opettaja, mat-luonnontieteellinen, yhteiset tutkinnon osat Ammattiopisto Tavastia Antti.suutala@kktavastia.fi Hattelmalantie 25, K-rakennus

Helena Suvisuo

Opintosihteeri Ammattiopiston opintotoimisto helena.suvisuo@kktavastia.fi +358504400849 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Pekka Syrjäkylä

Opettaja, sähköala Ammattiopisto Tavastia Pekka.Syrjakyla@kktavastia.fi +358504732055 Hattelmalantie 8, F-rakennus

Sani Söderberg

Lehtori, matematiikka ja kemia Hämeenlinnan lyseon lukio Sani.Soderberg@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus