Pia Paananen

Opettaja, Valma -koulutus Ammattiopisto Tavastia Pia.Paananen@kktavastia.fi +358504641335 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Raija Paju

Erityisopettaja Ammattiopisto Tavastia Raija.Paju@kktavastia.fi +358505054969 Hattelmalantie 8

Hannele Pajuoja

Opinto-ohjaaja Opiskelijapalvelut Hannele.Pajuoja@kktavastia.fi +358469236780 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Pirjetta Pakanen

Vastaava koulukuraattori, Hyvinvointipalvelut Opiskelijapalvelut Pirjetta.Pakanen@kktavastia.fi +358504391382 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Päivi Palokangas-Koisti

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Paivi.Palokangas-Koisti@kktavastia.fi +358504437952 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Mia Parkkari

Elintarvikevaraston hoitaja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Mia.Parkkari@kktavastia.fi +358504437957 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Ari Partanen

Opinto-ohjaaja Kaurialan lukio Ari.Partanen@kktavastia.fi +358405623391 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Johanna Pehkonen

Ruokapalvelytyöntekijä Ravitsemis- ja siivouspalvelut Johanna.Pehkonen@kktavastia.fi +358505224083 Asentajantie 8-10

Tuija Pehkonen

Opintosihteeri Parolan lukio Tuija.Pehkonen@kktavastia.fi +358505090333 Kinnalantie 1, 13720 Parola

Sami Pekkola

Opettaja, matematiikka Hämeenlinnan lyseon lukio Sami.Pekkola@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus, 13100 Hämeenlinna

Veli Pelli

Lehtori, sähköala Ammattiopisto Tavastia Veli.Pelli@kktavastia.fi +358504437976 Hattelmalantie 8, F-rakennus

Päivi Pellikainen

Lehtori Ammattiopisto Tavastia paivi.pellikainen@kktavastia.fi +358504641332 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Tiina Peltola

Apulaisrehtori, englanti Parolan lukio Tiina.Peltola@kktavastia.fi +358505988693 Kinnalantie 1, 13720 Parola

Laura Peltonen

Opettaja, modisti Ammattiopisto Tavastia Laura.Peltonen@kktavastia.fi +358504400936 Hattelmalantie 8, B-rakennus

Marja Peltoniemi

Lehtori, erityisopettaja Ammattiopisto Tavastia Marja.Peltoniemi@kktavastia.fi +358503689632 Hattelmalantie 8

Mika Pelvola

Projektityöntekijä (Arjen digitaidot haltuun -hanke) Vanajaveden Opisto Mika.Pelvola@kktavastia.fi +3584578750425 Jaakonkatu 28, Hämeenlinna

Marita Pennanen

Lehtori, kudonta Ammattiopisto Tavastia Marita.Pennanen@kktavastia.fi +358504400871 Hattelmalantie 8, B-rakennus

Esko Perikangas

Opettaja, historia ja yhteiskuntaoppi Parolan lukio Esko.Perikangas@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Paula Perkkalainen

Lehtori, kemia, matematiikka Kaurialan lukio Paula.Perkkalainen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Jaana Pesonen

Siivooja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Jaana.Pesonen@kktavastia.fi +358504347020 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Birgitta Pesonen

Opistosihteeri Vanajaveden Opisto Birgitta.Pesonen@kktavastia.fi +35836581800 Jaakonkatu 28, Hämeenlinna

Anu Piirainen

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Anu.Piirainen@kktavastia.fi +358504400903 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Minna Pitkänen

Lehtori, musiikki Hämeenlinnan lyseon lukio, Kaurialan lukio Minna.Pitkanen@kktavastia.fi +358503738505 Hattelmalantie 6, G-rakennus | Erottajakatu 5

Paivi Pitkanen-Jussila

Siivooja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Paivi.Pitkanen-Jussila@kktavastia.fi +358504363503 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Sanna-Katja Pohjalahti

Opettaja Ammattiopisto Tavastia Sanna-Katja.Pohjalahti@kktavastia.fi +358503093284 Hattelmalantie 8, C-rakennus

Milja Pohjamo

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Milja.Pohjamo@kktavastia.fi +358504620596 Hattelmalantie 8, D-rakennus

Petri Pohjola

Opettaja, pintakäsittely Ammattiopisto Tavastia Petri.Pohjola@kktavastia.fi +358504778495 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Janne Pola

Opettaja, fysiikka, lyhyt matematiikka, kemia Parolan lukio Janne.Pola@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Jukka Pommelin

Lehtori, matematiikka, fysiikka ja kemia Hämeenlinnan lyseon lukio , Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Jukka.Pommelin@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Merja Pulkki

Lehtori, puhtauspalvelut Ammattiopisto Tavastia Merja.Pulkki@kktavastia.fi +358504437962 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Heidi Puumalainen

Välinehuoltaja Ammattiopisto Tavastia Heidi.Puumalainen@kktavastia.fi +358504780278 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Taina Puuppo

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Taina.Puuppo@kktavastia.fi +358504400954 Hattelmalantie 8, D-rakennus

Petteri Pyykkönen

Lehtori, tieto- ja viestintätekniikka Ammattiopisto Tavastia Petteri.Pyykkonen@kktavastia.fi +358504400883 Hattelmalantie 8, A-rakennus