Pia Paananen

Opettaja, Valma-koulutus Ammattiopisto Tavastia Pia.Paananen@kktavastia.fi +358504641335 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Pinja Paavilainen

Opettaja, biologia ja maantiede Kaurialan lukio Pinja.Paavilainen@kktavastia.fi +358505090758 Erottajakatu 5

Raija Paju

Laaja-alainen erityisopettaja, yhteiset tutkinnon osat Ammattiopisto Tavastia Raija.Paju@kktavastia.fi +358505054969 Hattelmalantie 8

Hannele Pajuoja

Opinto-ohjaaja Opiskelijapalvelut Hannele.Pajuoja@kktavastia.fi +358469236780 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Pirjetta Pakanen

Vastaava koulukuraattori, Hyvinvointipalvelut Opiskelijapalvelut Pirjetta.Pakanen@kktavastia.fi +358504391382 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Päivi Palokangas-Koisti

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Paivi.Palokangas-Koisti@kktavastia.fi +358504437952 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Mia Parkkari

Elintarvikevaraston hoitaja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Mia.Parkkari@kktavastia.fi +358504437957 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Ari Partanen

Opinto-ohjaaja (virkavapaalla lv. 2021-2022) Kaurialan lukio Ari.Partanen@kktavastia.fi +358405623391 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Kati Paulin

Opettaja Ammattiopisto Tavastia Kati.Paulin@kktavastia.fi +358504730686 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Johanna Pehkonen

Ruokapalvelutyöntekijä Ravitsemis- ja siivouspalvelut Johanna.Pehkonen@kktavastia.fi +358505224083 Asentajantie 8-10

Tuija Pehkonen

Henkilöstö- ja opintosihteeri Parolan lukio Tuija.Pehkonen@kktavastia.fi +358505090333 Kinnalantie 1, 13720 Parola

Sami Pekkola

Opettaja, Valma-koulutus Ammattiopisto Tavastia Sami.Pekkola@kktavastia.fi Hattelmalantie 8, E-rakennus

Päivi Pellikainen

Lehtori, ravintola- ja catering-ala Ammattiopisto Tavastia paivi.pellikainen@kktavastia.fi +358504641332 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Janita Pellikka

Opettaja Ammattiopisto Tavastia Janita.Pellikka@kktavastia.fi +358504787657 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Tiina Peltola

Apulaisrehtori, englanti Parolan lukio Tiina.Peltola@kktavastia.fi +358505988693 Kinnalantie 1, 13720 Parola

Laura Peltonen

Opettaja, modisti Ammattiopisto Tavastia Laura.Peltonen@kktavastia.fi +358504400936 Hattelmalantie 8, B-rakennus

Marja Peltoniemi

Lehtori, erityisopettaja Ammattiopisto Tavastia Marja.Peltoniemi@kktavastia.fi +358503689632 Hattelmalantie 8

Marita Pennanen

Lehtori, kudonta Ammattiopisto Tavastia Marita.Pennanen@kktavastia.fi +358504400871 Hattelmalantie 8, B-rakennus

Esko Perikangas

Opettaja, historia ja yhteiskuntaoppi Parolan lukio Esko.Perikangas@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Paula Perkkalainen

Lehtori, kemia, matematiikka Kaurialan lukio Paula.Perkkalainen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Jaana Pesonen

Siivooja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Jaana.Pesonen@kktavastia.fi +358504347020 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Tiina Pesonen

Terveydenhoitaja, Hyvinvointipalvelut Opiskelijapalvelut Tiina.Pesonen@kktavastia.fi +358469216075 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Birgitta Pesonen

Opistosihteeri Vanajaveden Opisto birgitta.pesonen@kktavastia.fi +35836581800 Jaakonkatu 28, Hämeenlinna

Kaapo Pietinen

Ammatillinen ohjaaja, logistiikka Ammattiopisto Tavastia Kaapo.Pietinen@kktavastia.fi +358504662409 Koljalantie 7, Turenki

Minna Pitkänen

Lehtori, musiikki Hämeenlinnan lyseon lukio, Kaurialan lukio Minna.Pitkanen@kktavastia.fi +358503738505 Hattelmalantie 6, G-rakennus | Erottajakatu 5

Paivi Pitkanen-Jussila

Siivooja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Paivi.Pitkanen-Jussila@kktavastia.fi +358504363503 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Sanna-Katja Pohjalahti

Opettaja, S2-kieli, englanti, ruotsi, yhteiset tutkinnon osat Ammattiopisto Tavastia Sanna-Katja.Pohjalahti@kktavastia.fi +358503093284 Hattelmalantie 8, C-rakennus

Milja Pohjamo

YTO-koordinaattori, lehtori, yhteiset tutkinnon osat Ammattiopisto Tavastia Milja.Pohjamo@kktavastia.fi +358504620596 Hattelmalantie 8, D-rakennus

Petri Pohjola

Opettaja, pintakäsittely Ammattiopisto Tavastia Petri.Pohjola@kktavastia.fi +358504778495 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Markku Pohjola

Opettaja, fysiikka ja matematiikka Kaurialan lukio Markku.Pohjola@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Janne Pola

Opettaja, fysiikka, lyhyt matematiikka, kemia Parolan lukio Janne.Pola@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Jukka Pommelin

Lehtori, matematiikka, fysiikka ja kemia Hämeenlinnan lyseon lukio , Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Jukka.Pommelin@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Merja Pulkki

Lehtori, puhtauspalvelut Ammattiopisto Tavastia Merja.Pulkki@kktavastia.fi +358504437962 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Leena Puumalainen

Projektipäällikkö, Kokka kohti Kanta-Hämettä ESR-hanke Ammattiopisto Tavastia Leena.Puumalainen@kktavastia.fi +358505970515 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Heidi Puumalainen

Välinehuoltaja Ammattiopisto Tavastia Heidi.Puumalainen@kktavastia.fi +358504780278 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Petteri Pyykkönen

Lehtori, tieto- ja viestintätekniikka Ammattiopisto Tavastia Petteri.Pyykkonen@kktavastia.fi +358504400883 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Sinikka Pönni

Ruokapalvelutyöntekijä Ravitsemis- ja siivouspalvelut Sinikka.Ponni@kktavastia.fi +358504613421 Hattelmalantie 8, A-rakennus