Piritta Malinen

Lehtori, kuvataide Kaurialan lukio Piritta.Malinen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Päivi Malinen

Lehtori, vaatetusompelu, Valma-koulutus Ammattiopisto Tavastia Paivi.Malinen@kktavastia.fi +358504400870 Hattelmalantie 8, B-rakennus

Kaisa Malmi

Kokki Ravitsemis- ja siivouspalvelut Kaisa.Malmi@kktavastia.fi +358505170002 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Katja Malmi-Harju

Lehtori, uskonto, psykologia, filosofia Kaurialan lukio Katja.Malmi-Harju@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Jenni Manninen

Viestintä- ja markkinointipäällikkö Viestintä ja markkinointi Jenni.Manninen@kktavastia.fi +358400458435 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Emmi Mansikkala

Ammatillinen ohjaaja, pintakäsittely Ammattiopisto Tavastia Emmi.Mansikkala@kktavastia.fi +358505924080 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Raija Markkanen

Opinto-ohjaaja Lammin lukio Raija.Markkanen@kktavastia.fi +358505090373 Lamminraitti 35, 16900 Lammi

Susanna Markkanen

Kielten opettaja Vanajaveden Opisto Susanna.Markkanen@kktavastia.fi +358503381611 Jaakonkatu 28

Päivi Markoff-Takala

Asuntolaohjaaja Opiskelijapalvelut Paivi.Markoff-Takala@kktavastia.fi +358405821721 Hattelmalantie 25, P-rakennus

Kirsi Marttila

Opintosihteeri Ammattiopiston opintotoimisto kirsi.marttila@kktavastia.fi +358504400919 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Jukka Marttila

Laaja-alainen erityisopettaja, yhteiset tutkinnon osat Ammattiopisto Tavastia Jukka.Marttila@kktavastia.fi +358504657519 Hattelmalantie 8

Kalle Mattila

Lehtori, logistiikka Ammattiopisto Tavastia Kalle.Mattila@kktavastia.fi +358504400533 Koljalantie 7, Turenki

Mikko Maunula

Lehtori, sähköala Ammattiopisto Tavastia Mikko.Maunula@kktavastia.fi +358503598123 Hattelmalantie 8, F-rakennus

Päivi Merikanto

Lehtori, S2-kieli, aikuisten perusopetus Ammattiopisto Tavastia Paivi.Merikanto@kktavastia.fi +358504083621 Hattelmalantie 8, C-rakennus

Antti Merisaari

Opettaja, talotekniikka Ammattiopisto Tavastia Antti.Merisaari@kktavastia.fi +358505756526 Hattelmalantie 25, H-rakennus

Marjaana Merivalo

Ruokapalvelutyöntekijä Ravitsemis- ja siivouspalvelut Marjaana.Merivalo@kktavastia.fi +358504400925 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Jussi Mestari

Apulaisrehtori, maantiede ja biologia Kaurialan lukio Jussi.Mestari@kktavastia.fi +358505936203 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Mika Metsäalho

Kiinteistöpäällikkö Kiinteistöpalvelut Mika.Metsaalho@kktavastia.fi +358400844647 Hattelmalantie 8

Arja Metsälä

Ammatillinen ohjaaja,varastoala Ammattiopisto Tavastia Arja.Metsala@kktavastia.fi +358505630728 Koljalantie 7, Turenki

Maarit Metsälä

Lehtori, hius- ja kauneudenhoito Ammattiopisto Tavastia maarit.metsala@kktavastia.fi +358505504056 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Heimo Miettinen

Lehtori, mat-luonnontieteellinen, yhteiset tutkinnon osat Ammattiopisto Tavastia Heimo.Miettinen@kktavastia.fi +358504437965 Hattelmalantie 8, C-rakennus

Katariina Miettinen

Opettaja, S2-kieli, aikuisten perusopetus Ammattiopisto Tavastia Katariina.Miettinen@kktavastia.fi +358504637533 Hattelmalantie 8

Ari Mikkola

Ammatillinen ohjaaja, kone- ja tuotantotekniikka Ammattiopisto Tavastia Ari.Mikkola@kktavastia.fi +358504777934 Hattelmalantie 8, C-rakennus

Mirkka Mikkonen

Henkilöstösihteeri Hallinto Mirkka.Mikkonen@kktavastia.fi +358504337366 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Hashem Mohammad

Kiinteistönhoitaja Kiinteistöpalvelut Hashem.Mohammad@kktavastia.fi Hattelmalantie 8

Tuula Moilanen

Lehtori, uskonto, psykologia Kaurialan lukio Tuula.Moilanen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Tuulikki Molenius

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Tuulikki.Molenius@kktavastia.fi +358504437972 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Svetlana Moukola

Ammatillinen ohjaaja, tekstiili- ja muotiala Ammattiopisto Tavastia Svetlana.Moukola@kktavastia.fi +358503362463 Hattelmalantie 8, B-rakennus

Pia Muilu

Siivooja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Pia.Muilu@kktavastia.fi +358504400924 Jaakonkatu 28

Aila Murtomäki

Ruokapalvelutyöntekijä Ravitsemis- ja siivouspalvelut Aila.Murtomaki@kktavastia.fi +358505170002 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Tarja Muttonen

Opettaja, äidinkieli ja kirjallisuus Parolan lukio Tarja.Muttonen@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Aki Mylly

Ammatillinen ohjaaja, kone- ja tuotantotekniikka Ammattiopisto Tavastia Aki.Mylly@kktavastia.fi +358504400488 Hattelmalantie 8, C-rakennus

Anu Mäenpää

Lehtori, englanti ja ruotsi, yhteiset tutkinnon osat Ammattiopisto Tavastia Anu.Maenpaa@kktavastia.fi +358408696499 Jaakonkatu 28, Hämeenlinna

Pia Mäkelä

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Pia.Makela@kktavastia.fi +358504420164 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Tiina Mäki

Opinto-ohjaaja Hämeenlinnan lyseon lukio tiina.maki@kktavastia.fi +358408667709 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Anna-Leena Mäkinen

Erityisopettaja Kaurialan lukio, Hämeenlinnan lyseon lukio Anna-Leena.Makinen@kktavastia.fi +358408682114 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Juha Mäkirinta

Suunnittelijaopettaja, koto-koulutus, suomi, yhteiskunta-aineet Vanajaveden Opisto Juha.Makirinta@kktavastia.fi +358408696413 Jaakonkatu 28, Hämeenlinna

Janne Mämmi

Lehtori, ruotsi, kaksoistutkinto, yhteiset tutkinnon osat Ammattiopisto Tavastia Janne.Mammi@kktavastia.fi +358505504042 Hattelmalantie 25, K-rakennus