Anna Laakso

Lehtori, matematiikka ja kemia Hämeenlinnan lyseon lukio Anna.Laakso@kktavastia.fi +358456774274 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Teppo Laakso

Kiinteistönhoitaja Kiinteistöpalvelut Teppo.Laakso@kktavastia.fi +358504060508 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Anne Lahdenperä

Siivoustyönohjaaja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Anne.Lahdenpera@kktavastia.fi +358504430848 Hattelmalantie 8

Juha Lahti

Lehtori, historia ja yhteiskuntaoppi Kaurialan lukio Juha.Lahti@kktavastia.fi +358505129621 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Kristiina Lahti

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Kristiina.Lahti@kktavastia.fi +358504347011 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Sirpa Lahtinen

Terveydenhoitaja, Hyvinvointipalvelut Opiskelijapalvelut Sirpa.Lahtinen@kktavastia.fi +358505531895 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Kirsti Laihanen

Henkilöstösihteeri Hallinto Kirsti.Laihanen@kktavastia.fi +358503443646 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Petteri Laine

It-suunnittelija It-palvelut Petteri.Laine@kktavastia.fi +358503564518 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Marika Laine

Opettaja, teollinen pintakäsittely Ammattiopisto Tavastia Marika.Laine@kktavastia.fi +358504400495 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Esko Laitila

Opettaja. liikunta Parolan lukio Esko.Laitila@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Jorma Lakso

Lehtori, autoala Ammattiopisto Tavastia Jorma.Lakso@kktavastia.fi +358504400851 Hattelmalantie 8, D-rakennus

Tarja Lamberg

Taloussihteeri Hallinto Tarja.Lamberg@kktavastia.fi +358504400939 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Tiina Lammia

Tarjoilija Ravitsemis- ja siivouspalvelut Tiina.Lammia@kktavastia.fi +358504400925 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Ari-Pekka Lassila

Lehtori, logistiikka Ammattiopisto Tavastia Ari-Pekka.Lassila@kktavastia.fi +358505504021 Koljantie 7, Turenki

Kari Lauren

Lehtori, talotekniikka Ammattiopisto Tavastia Kari.Lauren@kktavastia.fi +358505345933 Hattelmalantie 25, H-rakennus

Päivi Lauronen

Opettaja, projektipäällikkö (INTO2 -hanke) Hallinto Paivi.Lauronen@kktavastia.fi +358504400929 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Anna-Maija Lauttia

Lehtori, liiketoiminta Ammattiopisto Tavastia Anna-Maija.Lauttia@kktavastia.fi +358504400877 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Joona Lehtinen

Opettaja, uskonto, filosofia ja psykologia Hämeenlinnan lyseon lukio Joona.Lehtinen@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Terhi Lehtinen

Lehtori, matematiikka ja fysiikka Kaurialan lukio Terhi.Lehtinen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Anu Lehtinen

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Anu.Lehtinen@kktavastia.fi +358504400464 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Tiina Lehtiniemi

Erityisopetuksen tuntiopettaja Lammin lukio Tiina.Lehtiniemi@kktavastia.fi +358504431572 Lamminraitti 35, 16900 Lammi

Timo Lehto

Ammatillinen ohjaaja, maanmittaus Ammattiopisto Tavastia Timo.Lehto@kktavastia.fi +385504729226 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Reijo Lehtonen

Talousjohtaja Hallinto Reijo.Lehtonen@kktavastia.fi +358504437943 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Merja Lehtonen

Opettaja, ruotsi Parolan lukio Merja.Lehtonen@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Minna Leminen

Koulutuspäällikkö Ammattiopisto Tavastia Minna.Leminen@kktavastia.fi +358505001377 Hattelmalantie 8, B-rakennus

Matti Leppänen

Opettaja, fysiikka, lyhyt matem. (virkavapaalla 31.7.2021 asti) Parolan lukio Matti.Leppanen@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Tuula Leskinen

Lehtori, hius- ja kauneudenhoito Ammattiopisto Tavastia Tuula.Leskinen@kktavastia.fi +358503362463 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Tuija Levelä

Siivooja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Tuija.Levela@kktavastia.fi +358504762092 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Riitta Levoniemi

Toimistosihteeri Hallinto riitta.levoniemi@kktavastia.fi Hattelmalantie 25, K-rakennus

Justiina Lindroos

Lehtori, englanti Hämeenlinnan lyseon lukio Justiina.Lindroos@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Tomi Lindsten

Ammatillinen ohjaaja, Valma-koulutus Ammattiopisto Tavastia Tomi.Lindsten@kktavastia.fi +358504777579 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Maire Lintumäki

Ammatillinen ohjaaja, hiusala Ammattiopisto Tavastia Maire.Lintumaki@kktavastia.fi +358469231767 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Tiina Liukkonen

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Tiina.Liukkonen@kktavastia.fi +358504414046 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Tero Loikainen

Lehtori, sähköala Ammattiopisto Tavastia Tero.Loikainen@kktavastia.fi +358503551185 Hattelmalantie 8, F-rakennus

Minna Lokka

Lehtori, englanti, ruotsi Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Minna.Lokka@kktavastia.fi +358405890175 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Sirpa Lovikka

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Sirpa.Lovikka@kktavastia.fi +358504437949 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Arja-Leena Lundahl

Dieettikokki Ravitsemis- ja siivouspalvelut Arja-Leena.Lundahl@kktavastia.fi +358504400961 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Tiina Luukas

Opettaja Ammattiopisto Tavastia Tiina.Luukas@kktavastia.fi +358504400893 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Päivi Lyytinen

Opettaja, englanti ja ranska Lammin lukio Paivi.Lyytinen@kktavastia.fi +35836214769 Lamminraitti 35, 16900 Lammi

Sanna Lähteenmäki

Lehtori, kuvataide Hämeenlinnan lyseon lukio Sanna.Lahteenmaki@kktavastia.fi +358504095954 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Hanna Lähteenmäki

Ammatillinen ohjaaja Ammattiopisto Tavastia Hanna.Lahteenmaki@kktavastia.fi +358504495135 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Tiia Löfqvist

Lehtori, tieto- ja viestintätekniikka Ammattiopisto Tavastia Tiia.Lofqvist@kktavastia.fi +358504400879 Hattelmalantie 8, A-rakennus