Anna Laakso

Lehtori, matematiikka ja kemia Hämeenlinnan lyseon lukio Anna.Laakso@kktavastia.fi +358456774274 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Teppo Laakso

Kiinteistönhoitaja Kiinteistöpalvelut Teppo.Laakso@kktavastia.fi +358504060508 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Anne Lahdenperä

Siivoustyönohjaaja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Anne.Lahdenpera@kktavastia.fi +358504430848 Hattelmalantie 8

Kristiina Lahti

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Kristiina.Lahti@kktavastia.fi +358504347011 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Aleksi Lahti

Lehtori, historia ja yhteiskuntaoppi Kaurialan lukio Aleksi.Lahti@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Kirsti Laihanen

Henkilöstösihteeri Kuntayhtymän hallinto Kirsti.Laihanen@kktavastia.fi +358503443646 Jaakonkatu 28, Hämeenlinna

Jenni Laine

Ohjaaja Lasten Liikunnan Tuki jenni.laine@kktavastia.fi

Petteri Laine

It-suunnittelija It-palvelut Petteri.Laine@kktavastia.fi +358503564518 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Marika Laine

Opettaja, teollinen pintakäsittely Ammattiopisto Tavastia Marika.Laine@kktavastia.fi +358504400495 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Esko Laitila

Opettaja. liikunta Parolan lukio Esko.Laitila@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Jorma Lakso

Lehtori, autoala Ammattiopisto Tavastia Jorma.Lakso@kktavastia.fi +358504400851 Hattelmalantie 8, D-rakennus

Tarja Lamberg

Taloussihteeri Kuntayhtymän hallinto Tarja.Lamberg@kktavastia.fi +358504400939 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Tiina Lammia

Elintarvikevarastonhoitaja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Tiina.Lammia@kktavastia.fi +358504437957 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Johanna Lampela

Lehtori, äidinkieli ja kirjallisuus Kaurialan lukio Johanna.Lampela@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Ari-Pekka Lassila

Lehtori, logistiikka Ammattiopisto Tavastia Ari-Pekka.Lassila@kktavastia.fi +358505504021 Koljalantie 7, Turenki

Katariina Launiala

Lehtori, englanti, yhteiset tutkinnon osat Ammattiopisto Tavastia katariina.launiala@kktavastia.fi +358447109576 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Päivi Lauronen

Projektiasiantuntija, Hämeen malli -hanke Kehittämis- ja kansainvälisyyspalvelut Paivi.Lauronen@kktavastia.fi +358504400929 Hattelmalantie 25, K-rakennus | Parkki Business Park, Raatihuoneenkatu 21-23

Marja Lehmusvaara

Lehtori, yhteiskunnalliset aineet, yhteiset tutkinnon osat Ammattiopisto Tavastia Marja.Lehmusvaara@kktavastia.fi +358447650924 Hattelmalantie 8, Hämeenlinna

Anu Lehtinen

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Anu.Lehtinen@kktavastia.fi +358504400464 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Tiina Lehtiniemi

Erityisopettaja Lammin lukio Tiina.Lehtiniemi@kktavastia.fi +358504431752 Lamminraitti 35, 16900 Lammi

Timo Lehto

Ammatillinen ohjaaja Ammattiopisto Tavastia timo.lehto@kktavastia.fi +358444916131 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Riikka Lehto

Koulutuspäällikkö, ohjauspalvelut ja tiedolla johtaminen Ammattiopiston hallinto, Ohjaus- ja hyvinvointipalvelut Riikka.Lehto@kktavastia.fi +358504737323 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Hanna Lehtonen

Opettaja, kuvataide Kaurialan lukio hanna.lehtonen@kktavastia.fi +358447467224 Erottajakatu 5, 13100 Hämeenlinna

Reijo Lehtonen

Talousjohtaja Kuntayhtymän hallinto Reijo.Lehtonen@kktavastia.fi +358504437943 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Merja Lehtonen

Opettaja, ruotsi ja englanti Parolan lukio Merja.Lehtonen@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Regina Leino

Opettaja Ammattiopisto Tavastia Regina.Leino@kktavastia.fi +358504714538 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Mikko Leinonen

Opettaja, autoala Ammattiopisto Tavastia mikko.leinonen@kktavastia.fi +358447126861 Hattelmalantie 8, D-rakennus

Virpi Leinonen

Uskonnon ja psykologian opettaja Hämeenlinnan lyseon lukio Virpi.Leinonen@kktavastia.fi +358505090757 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Minna Leminen

Koulutuspäällikkö Ammattiopisto Tavastia Minna.Leminen@kktavastia.fi +358505001377 Hattelmalantie 8, B-rakennus

Anni Lepola

Tuntiopettaja Lammin lukio anni.lepola@kktavastia.fi Lamminraitti 35, 16900 Lammi

Matti Leppänen

Opettaja, fysiikka, lyhyt matematiikka Parolan lukio Matti.Leppanen@kktavastia.fi Kinnalantie 1, 13720 Parola

Tuija Levelä

Siivooja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Tuija.Levela@kktavastia.fi +358504762092 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Riitta Levoniemi

Projektisihteeri Kehittämis- ja kansainvälisyyspalvelut riitta.levoniemi@kktavastia.fi +358504400942 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Juha Liedes

Toiminnanjohtaja Lasten Liikunnan Tuki Juha.Liedes@kktavastia.fi +358400744840 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Justiina Lindroos

Lehtori, englanti Hämeenlinnan lyseon lukio Justiina.Lindroos@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Tomi Lindsten

Opettaja, kiinteistöpalvelu Ammattiopisto Tavastia Tomi.Lindsten@kktavastia.fi +358504777579 Hattelmalantie 25, H-rakennus

Pekka Linna

Rekrytointiasiantuntija Ammattiopiston hallinto, Tavastia Koulutus Oy pekka.linna@kktavastia.fi +358447506706 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Maire Lintumäki

Ammatillinen ohjaaja, hius- ja kauneudenhoito Ammattiopisto Tavastia Maire.Lintumaki@kktavastia.fi +358469231767 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Tero Loikainen

Lehtori, sähköala Ammattiopisto Tavastia Tero.Loikainen@kktavastia.fi +358503551185 Hattelmalantie 8, F-rakennus

Marika Loikkanen

Opinto-ohjaaja Ohjaus- ja hyvinvointipalvelut Marika.Loikkanen@kktavastia.fi +358503297790 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Minna Lokka

Lehtori, englanti, ruotsi Hämeenlinnan lyseon lukio, Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Minna.Lokka@kktavastia.fi +358405890175 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Arja-Leena Lundahl

Dieettikokki Ravitsemis- ja siivouspalvelut Arja-Leena.Lundahl@kktavastia.fi +358504400961 Hattelmalantie 8, A-rakennus

luontoliikuntakeskus

Luontoliikuntakeskus Lasten Liikunnan Tuki luontoliikuntakeskus@kktavastia.fi

Mikael Luostarinen

Ohjaaja Lasten Liikunnan Tuki mikael.luostarinen@kktavastia.fi

Tiina Luukas

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Tiina.Luukas@kktavastia.fi +358504400893 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Päivi Lyytinen

Opettaja, englanti ja ranska Lammin lukio Paivi.Lyytinen@kktavastia.fi +35836214769 Lamminraitti 35, 16900 Lammi

Sanna Lähteenmäki

Lehtori, kuvataide Hämeenlinnan lyseon lukio Sanna.Lahteenmaki@kktavastia.fi +358504095954 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Hanna Lähteenmäki

Ammatillinen ohjaaja Ammattiopisto Tavastia Hanna.Lahteenmaki@kktavastia.fi +358504495135 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Tiia Löfqvist

Lehtori, tieto- ja viestintätekniikka Ammattiopisto Tavastia Tiia.Lofqvist@kktavastia.fi +358504400879 Hattelmalantie 8, F-rakennus