Tiina Kainulainen

Lehtori, ruotsi, opinto-ohjaus Kaurialan lukio Tiina.Kainulainen@kktavastia.fi +358445464222 Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Seija Kajaala

Lehtori, liiketoiminta Ammattiopisto Tavastia Seija.Kajaala@kktavastia.fi +358504400875 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Birgitta Kallio

Opintosihteeri Ammattiopiston opintotoimisto Birgitta.Kallio@kktavastia.fi +358504437951 Hattelmalantie8, A-rakennus

Arska Kallio

Lehtori, logistiikka Ammattiopisto Tavastia Arska.Kallio@kktavastia.fi +358505609326 Koljalantie 7, Turenki

Anne Kallioinen

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Anne.Kallioinen@kktavastia.fi +358505504017 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Janne Kalmari

It-suunnittelija, tietosuojavastaava It-palvelut Janne.Kalmari@kktavastia.fi +358505533569 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Elina Kanerva

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Elina.Kanerva@kktavastia.fi +358504437969 Hattelmalantie 25, H-rakennus

Helinä Kangas

Lehtori, matkailu Ammattiopisto Tavastia Helina.Kangas@kktavastia.fi +358505504013 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Anniina Kantola

Lehtori, englanti ja venäjä Kaurialan lukio Anniina.Kantola@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Päivi Kantola

Henkilöstösihteeri Vanajaveden Opisto Paivi.Kantola@kktavastia.fi +358408690120 Jaakonkatu 28, Hämeenlinna

Kati Karinkanta

Opettaja, liikunta Lammin lukio Kati.Karinkanta@kktavastia.fi +35836214769 Lamminraitti 35, 16900 Lammi

Anne Karjala

Siivooja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Anne.Karjala@kktavastia.fi +358503516770 Hattelmalantie 8

Vesa Karjalainen

Opettaja, matematiikka Lammin lukio Vesa.Karjalainen@kktavastia.fi +358504753915 Lamminraitti 35, 16900 Lammi

Tuula Katajisto

Lehtori, liiketoiminta Ammattiopisto Tavastia Tuula.Katajisto@kktavastia.fi +358504400494 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Johannes Kellomäki

Opettaja, äidinkieli ja kirjallisuus Kaurialan lukio Johannes.Kellomaki@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Jukka Kemppi

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Jukka.Kemppi@kktavastia.fi +358503866934 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Anne-Mari Keränen

Lehtori, matematiikka, fysiikka ja kemia Hämeenlinnan lyseon lukio Anne-Mari.Keranen@kktavastia.fi +358505090758 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Jussi Keränen

Opettaja, fysiikka Kaurialan lukio Jussi.Keranen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Eerika Ketonen

Koulukuraattori, Hyvinvointipalvelut Opiskelijapalvelut Eerika.Ketonen@kktavastia.fi +358504400482 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Tommi Kettunen

Lehtori, autoala Ammattiopisto Tavastia Tommi.Kettunen@kktavastia.fi +358504617638 Hattelmalantie 8, D-rakennus

Katja Kiiliäinen

Opettaja, matematiikka, fysiikka ja kemia Lammin lukio Katja.Kiiliainen@kktavastia.fi +35836214769 Lamminraitti 35, 16900 Lammi

Minna Kilkka

Lehtori, erityisopettaja Ammattiopisto Tavastia Minna.Kilkka@kktavastia.fi +358505001374 Hattelmalantie 25, H-rakennus

Merja Kilkki

Siivooja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Merja.Kilkki@kktavastia.fi +358504393064 Hattelmalantie 8, B- ja F-rakennus

Marika Kinnunen

Opettaja, lasiala Ammattiopisto Tavastia Marika.Kinnunen@kktavastia.fi +358505504076 Pruukinraitti, 31160 Nuutajärvi

Tuija Kiuru

Elintarvikevarastonhoitaja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Tuija.Kiuru@kktavastia.fi +358504437957 Elintarvikevarasto, Hattelmalantie 8, 13100 Hämeenlinna

Niina Kivelä

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Niina.Kivela@kktavastia.fi +358504400487 Hattelmalantie 8, S-rakennus

Tiina Kivinen

Apulaisrehtori, urheilulinjakoordinaattori Hämeenlinnan lyseon lukio, Hämeenlinnan lyseon lukio aikuislinja Tiina.Kivinen@kktavastia.fi +358405008913 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Kalle Kivinen

Opettaja, sähköala Ammattiopisto Tavastia Kalle.Kivinen@kktavastia.fi +358505643949 Hattelmalantie 8, F-rakennus

Kari Kiviranta

Lehtori, sähköala Ammattiopisto Tavastia Kari.Kiviranta@kktavastia.fi +358505504029 Hattelmalantie 8, F-rakennus

Mervi Kivistö

Lehtori, matkailu Ammattiopisto Tavastia Mervi.Kivisto@kktavastia.fi +358504413732 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Terhi Koivisto

Ravitsemispäällikkö Ravitsemis- ja siivouspalvelut Terhi.Koivisto@kktavastia.fi +358505993176 Hattelmalantie 8, 13100 Hämeenlinna

Leena Koivulehto

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Leena.Koivulehto@kktavastia.fi +358504400946 Hattelmalantie 8

Pauli Koivusaari

Lehtori, maanmittaus Ammattiopisto Tavastia Pauli.Koivusaari@kktavastia.fi +358503011638 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Saija Koivusalo

Siivooja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Saija.Koivusalo@kktavastia.fi +358505763705 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Anu Konkarikoski

Kehittämiskoordinaattori Hallinto Anu.Konkarikoski@kktavastia.fi +358505504064 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Aki Kontturi

Lehtori, matematiikka Hämeenlinnan lyseon lukio Aki.Kontturi@kktavastia.fi +358505394739 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Mirja Korhonen

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Mirja.Korhonen@kktavastia.fi +358504400896 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Aku Korhonen

Lehtori, pintakäsittely Ammattiopisto Tavastia Aku.Korhonen@kktavastia.fi +358504631899 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Tuovi Korkeakoski

Koulutuspäällikkö Ammattiopisto Tavastia Tuovi.Korkeakoski@kktavastia.fi +358408251775 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Heli Korpiaho

Siivooja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Heli.Korpiaho@kktavastia.fi +358504393659 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Tommi Kortelainen

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Tommi.Kortelainen@kktavastia.fi +358505714638 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Päivi Kortesniemi

Opiskelijapalvelupäällikkö Opiskelijapalvelut Paivi.Kortesniemi@kktavastia.fi +358505957138 Hattelmalantie 8

Jari Koskela

Ammattimies Kiinteistöpalvelut Jari.Koskela@kktavastia.fi +358505936916 Hattelmalantie 8

Minna Koskela

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Minna.Koskela@kktavastia.fi +358504400898 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Jarmo Koskela

Lehtori, kone- ja tuotantotekniikka Ammattiopisto Tavastia Jarmo.Koskela@kktavastia.fi +358504640276 Hattelmalantie 8, C-rakennus

Kari Koski

Apulaisrehtori, tekninen käsityö Vanajaveden Opisto Kari.Koski@kktavastia.fi +358400820613 Jaakonkatu 28, Hämeenlinna

Sinikka Koskiluoto

Työelämäkoordinaattori Hallinto Sinikka.Koskiluoto@kktavastia.fi +358505993160 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Teppo Koskinen

Opettaja, musiikki Lammin lukio Teppo.Koskinen@kktavastia.fi +35836214769 Lamminraitti 35, 16900 Lammi

Minna Koskinen

Opintosihteeri Ammattiopiston opintotoimisto Minna.Koskinen@kktavastia.fi +358504400866 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Anne-Mari Kosola

Opinto-ohjaaja Parolan lukio Anne-Mari.Kosola@kktavastia.fi +358505165671 Kinnalantie 1, 13720 Parola

Anssi Kovanen

Lehtori, kiinteistöpalvelu Ammattiopisto Tavastia Anssi.Kovanen@kktavastia.fi +358505910208 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Jaana Kovero

Siivooja Ravitsemis- ja siivouspalvelut Jaana.Kovero@kktavastia.fi +358504382856 Hattelmalantie 8, D- ja E-rakennus

Tuija Kuhanen

Opintosihteeri Ammattiopiston opintotoimisto Tuija.Kuhanen@kktavastia.fi +358504400917 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Janne Kuisma

Nuoriso-ohjaaja Opiskelijapalvelut Janne.Kuisma@kktavastia.fi +358505533570 Hattelmalantie 8, C-rakennus

Kimmo Kuisma

Lehtori, kone- ja tuotantotekniikka AmmattiopistoTavastia Kimmo.Kuisma@kktavastia.fi +358504437975 Hattelmalantie 8, C-rakennus

Heikki Kuitunen

Lehtori, biologia ja maantiede Kaurialan lukio Heikki.Kuitunen@kktavastia.fi Erottajakatu 5, 13130 Hämeenlinna

Heini Kujala

Rehtori Ammattiopisto Tavastia, Hallinto Heini.Kujala@kktavastia.fi +358400731299 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Sonja Kuokka

Lehtori, ruotsi Hämeenlinnan lyseon lukio Sonja.Kuokka@kktavastia.fi +358503775756 Hattelmalantie 6, G-rakennus

Marko Kuosmanen

Ammatillinen ohjaaja Ammattiopisto Tavastia Marko.Kuosmanen@kktavastia.fi +358504400876 Hattelmalantie 8, A-rakennus

Kirsi Kurkela

Lehtori Ammattiopisto Tavastia Kirsi.Kurkela@kktavastia.fi +358505504016 Hattelmalantie 8 A-rakennus

Sirpa Kurki

Lehtori, erityisopettaja, Valma -koulutus (MAO) Ammattiopisto Tavastia Sirpa.Kurki@kktavastia.fi +358504400899 Hattelmalantie 8, E-rakennus

Iiris Kurvinen

Projektisihteeri Hallinto Iiris.Kurvinen@kktavastia.fi +358504400452 Hattelmalantie 25, K-rakennus

Anni Kuusinen

Terveydenhoitaja, Hyvinvointipalvelut Opiskelijapalvelut Anni.Kuusinen@kktavastia.fi Hattelmalantie 8, S-rakennus

Merja Kytöaho

Koulutuspäällikkö Ammattiopisto Tavastia Merja.Kytoaho@kktavastia.fi +358505504014 Hattelmalantie 25, I-rakennus

Esa Kähkönen

Rehtori Lammin lukio Esa.Kahkonen@kktavastia.fi +358503461112 Lamminraitti 35, 16900 Lammi

Jussi Kärkkäinen

Lehtori, autoala Ammattiopisto Tavastia Jussi.Karkkainen@kktavastia.fi +358503824384 Hattelmalantie 8, D-rakennus

Jukka Kääriäinen

Lehtori, kiinteistöpalvelu Ammattiopisto Tavastia Jukka.Kaariainen@kktavastia.fi +358504400457 Hattelmalantie 25, H-rakennus

Markku Könnölä

Lehtori, logistiikka Ammattiopisto Tavastia Markku.Konnola@kktavastia.fi +358505848070 Koljantie 7, Turenki

Veli-Pekka Körkkö

Opinto-ohjaaja Opiskelijapalvelut Veli-Pekka.Korkko@kktavastia.fi +358504086573 Hattelmalantie 8, A-rakennus