Yleinen

Ammattiopisto Tavastiaan yhteishaussa 2023 valitut opiskelijat

15.6.2023

Ammattiopisto Tavastiaan on kevään 2023 yhteishaussa valittu 565 uutta opiskelijaa. Alta löydät uusien opiskelijoiden nimet 15.6. tilanteen mukaisesti. Oppilaitos ei vastaa nimien oikeinkirjoituksesta. Nimi on saatu suoraan Opintopolku-järjestelmästä sellaisena, kuin hakija on sen hakulomakkeeseen kirjoittanut.

Lisäksi oppilaitokseen on valittu 85 opiskelijaa, jotka eivät halua nimeään julkaistavan netissä.

  • Kaikki valitut saavat kirjeen valinnasta. Jos hakija on laittanut hakemukseensa sähköpostiosoitteensa, hän saa tuloskirjeen myös sähköpostitse Opetushallitukselta.
  • Valintatietoja ei päivitetä kesän aikana nettisivuille varasijavalintojen osalta. Hakijat saavat tiedon varasijavalinnasta sähköpostiin ja kirjeen kotiin.
  • Opiskelupaikka pitää vahvistaa 29.6.2023 mennessä. Ohjeet tästä on Opetushallitukselta tulevassa sähköpostissa ja valintakirjeessä. Omaa tilannetta voi seurata myös Oma Opintopolku – palvelussa, jos hakijalla on käytössään verkkopankkitunnukset tai mobiilivarmenne.
  • Jos hakijaa ei ole valittu mihinkään oppilaitokseen, hän saa Opetushallituksen ohjauskirjeen.
  • Jos olet peruskoulusta tänä vuonna päässyt ja jäit kokonaan vaille opiskelupaikkaa, ota yhteyttä Tavastian Ohjauspisteeseen.

Haku- ja valinta-asioissa voit ottaa yhteyttä Tavastian Ohjauspisteeseen

  • puh. 03 6581 500, klo 9–15
  • Hattelmalantie 8, A-rakennus (päivystys kesän aikana ma–to klo 9–15, pe klo 9–14)
  • Ohjauspiste ja Opintotoimisto ovat suljettu ajalla 17.–21.7.2023. Tuona aikana ei ole myöskään puhelinpäivystystä.


Tervetuloa tavastialaiseksi!

A

AALTO ELINA EVELIINA, Liiketoiminnan perustutkinto
AALTO LUNA CELESTIA, Liiketoiminnan perustutkinto
AALTO JOONAS ILMARI MIKAEL, Rakennusalan perustutkinto
AALTO JOONA MIKAEL, Ajoneuvoalan perustutkinto
AALTO ANIRA OONA RAFAELA, Rakennusalan perustutkinto
AALTO MATIAS KOSTI ANTERO, Logistiikan perustutkinto
AALTONEN MANDI ALEXANDRA, Liiketoiminnan perustutkinto
AALTONEN NEA CAROLINA, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
ACAT ABDULLAH, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
ACAT ALI CÜNEYT, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
AHOLA JAMI HANNES TAPANI, Talotekniikan perustutkinto
AHONEN ILARI EMIL, Talotekniikan perustutkinto
AHONEN EMILIA AURORA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
AJO ARTTU NIKO ALEKSI, Logistiikan perustutkinto
ALASTALO AARNE PAAVO VIHTORI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
ALLENIUS ALEKSI LUUKAS KRISTIAN, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
ALMOHAMMAD ABDULLAH, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
AL-SABBAQH SHAMS, Matkailualan perustutkinto
ALTAAN YAKIN, Liiketoiminnan perustutkinto
AMPUJA LENNI OTTO EMIL, Liiketoiminnan perustutkinto
ANANIN EMMA AADA AURORA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
ANDERSIN SANTTU OLAVI, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
ARNKIL SOINTU AAMU OLIVIA, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
AUERRANTA OSSI ALEKSANDER, Logistiikan perustutkinto
AVANTOLA NUUTTI ANTERO, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

B-D

BAIKOV KIRILL, Liiketoiminnan perustutkinto
BEYGER MARCIN JAKUB, Logistiikan perustutkinto
BOMAN JANETTE JUULIA, Liiketoiminnan perustutkinto
BUKIC ALDIN, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
BUKIC ADIS, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
BULUT BENSU ELVI ZEKIYE, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
ÇETIN ERKAN, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
DEBAUCHE JULIETTE ATHENE, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
DOGAN DANIEL BEDIRHAN, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

E

EEROLA VENLA NOORA KRISTIINA, Liiketoiminnan perustutkinto
EH LOO BWET SOE, Liiketoiminnan perustutkinto
EINIÖ SARA ORVOKKI, Pintakäsittelyalan perustutkinto
EKHOLM RISTO PEKKA, Rakennusalan perustutkinto
EKHOLM KALLE OLAVI TAPANI, Rakennusalan perustutkinto
EKHOLM JUSKA JOHANNES, Talotekniikan perustutkinto
EKLUND SEVERI MIKO JUHANI, Liiketoiminnan perustutkinto
EKONEN VILMA-EMILIA AURORA, Ajoneuvoalan perustutkinto
EKSTRÖM PATRICK MIKAEL, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
ELO KIIA-MARIA ADELE, Pintakäsittelyalan perustutkinto
ENROTH ANTTONIO VALDEMAR ALLAN, Ajoneuvoalan perustutkinto
ENROTH DIMITRI VIHTORI ALLAN, Ajoneuvoalan perustutkinto
ERKKILÄ MINTTU MATILDA, Ajoneuvoalan perustutkinto
EROL ZAFER, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
ERTAMO VILHO ILMARI, Liiketoiminnan perustutkinto
ESKELINEN AMANDA JOSEFIINA XIAOYUAN, Liiketoiminnan perustutkinto

F-G

FILPPULA MISKA AUGUST KRISTIAN, Rakennusalan perustutkinto
FRIBERG VILHO VELI JUHANI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
GAO YAN, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
GRÖNLUND ARTTU EEMELI, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
GUNATHILAKA ATHUKORALALAGE LASITHA PRADEEP ATHUKORALA, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)

H

HAAJANEN ROOPE LUCA MIKAEL, Logistiikan perustutkinto
HAAPANEN RIKU ALEX, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
HAAPANIEMI VEETI VALTO AUKUSTI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
HAGERT MARCUS LUCIAANO VALENTINO, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HAIKARAINEN EMMA AMANDA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
HAKALA ALISA MARIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HAKONEN VILI SAKARI, Rakennusalan perustutkinto
HALLAMAA JULIA IDA ANNELI, Matkailualan perustutkinto
HALME HENNI HELMI HENRIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HALMENIEMI ILONA IIRIS ELISABET, Matkailualan perustutkinto
HANHIVAARA NINJA MIMOSA, Liiketoiminnan perustutkinto
HANKKILA ELLI SOFIA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
HARJU MIKO EERIK, Rakennusalan perustutkinto
HARTIKKA JONNA ELINA, Liiketoiminnan perustutkinto
HASILA LEEVI VÄINÖ VIHTORI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
HASSAN DERYA HUSSEIN, Elintarvikealan perustutkinto
HAUTALA LENNI-MATIAS HERMANNI, Logistiikan perustutkinto
HAUTAMÄKI LEEVI TAPANI, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
HEIKINHEIMO AINO KERTTU, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
HEIKKILÄ JOUNI TAPIO MATIAS, Logistiikan perustutkinto
HEIKKINEN VENLA ALINA KAROLINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HEIKKONEN MATTI TUOMAS, Liiketoiminnan perustutkinto
HEIKURAINEN LIA MINNEA MADONNA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HEINÄMÄKI LEEVI VÄINÖ VILJAMI, Rakennusalan perustutkinto
HELMINEN NEA ILONA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HELMINEN DANIEL MARCUS, Talotekniikan perustutkinto
HERALA SONJA MARIA ALEXANDRA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HESSO BAKRI, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
HESSO WEDAD, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
HESSO NADIM, Ajoneuvoalan perustutkinto
HETTULA AAPO ELMERI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
HEVONOJA LIISA ESTER, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HEYDARI FARID, Rakennusalan perustutkinto
HIETANEN MARKUS TAPIO, Logistiikan perustutkinto
HIETANEN VILJO EERO AKSELI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
HILANDER MATIAS PYRY PETTERI, Ajoneuvoalan perustutkinto
HILDEN JERE ANTERO, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
HILDÉN PETTERI MIKAEL, Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
HIRSIOJA NIKLAS ARTTU OSKARI, Rakennusalan perustutkinto
HOLMQVIST JERE PETTERI, Rakennusalan perustutkinto
HOLMQVIST RONJA KATARIINA, Liiketoiminnan perustutkinto
HUIKKOLA ATTE ENSIO, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
HUKKA TIIA MARI, Logistiikan perustutkinto
HURME RASMUS VEETI ELMERI, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
HUTRI CASPER SAO, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
HUTTUNEN HILMA JULIA, Liiketoiminnan perustutkinto
HUUMARSALO ARTTU VERNERI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
HUUSKO MIKAEL JARI JUHANI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
HYNYNEN AARON EERIK, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
HYTÖNEN VILI PETTERI JUHANI, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
HYVÄRINEN NEA AURORA ANNERVO, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
HÄKKINEN AADA SOFIA, Liiketoiminnan perustutkinto
HÄMÄLÄINEN HANNES MATIAS, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
HÄMÄLÄINEN JOONA HEIKKI EMIL, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

I-J

ILVESLUOTO ANTON OLAVI, Logistiikan perustutkinto
ISOMÄKI OSKARI MATIAS, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
ISOSOMPPI JUUSO TAPANI, Ajoneuvoalan perustutkinto
JAAKKOLA NEA AGAFIA, Liiketoiminnan perustutkinto
JALKANEN ALEKSI SIMO MATIAS, Liiketoiminnan perustutkinto
JANSEN KERTTU MATILDA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
JARHO MICO KRISTIAN, Talotekniikan perustutkinto
JENTS KAROLIINE, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
JOKINEN ONNI JAROSLAW, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
JOKIRANTA VENLA AADA ELINA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
JUNNILA JULIUS KALLE JOEL, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
JUOPPERI ANTON ALEKSANTERI, Logistiikan perustutkinto

K

KAARO SAMU KASPER, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
KAINULAINEN JENNA ELIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KALLIO NEO OLIVER, Logistiikan perustutkinto
KALLIO SENJA MARIIA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
KALVET EMILY, Liiketoiminnan perustutkinto
KANKAANPÄÄ MARTTI SAKARI ARTTURI, Logistiikan perustutkinto
KARHIAHO JOONAS KALLE ENSIO, Logistiikan perustutkinto
KARJALA SOFIA ANNIKA, Elintarvikealan perustutkinto
KARLÉN LENNI SAMULI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
KARPPINEN LASSI EINO ARMAS, Logistiikan perustutkinto
KARTTUNEN TOMMI KASPERI, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
KASTINEN RISTO ANDREI, Rakennusalan perustutkinto
KATAINEN MINTTU IDA SOFIA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
KATTILAKOSKI ROOSA ILONA, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
KAUNISTO LAURI ANTERO, Rakennusalan perustutkinto
KAUPPILA JOONA SANTERI MATIAS, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
KECKMAN IIKKA ILMARI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
KEFI SAIFEDDINE, Logistiikan perustutkinto
KEMPPAINEN ADELE AURORA, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
KEMPPI JERI KALEVI MIKANPOIKA, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
KESKINEN IIDA CARINA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
KETTUNEN LEO EMIL OLIVER, Pintakäsittelyalan perustutkinto
KHALIL MOHAMMAD, Ajoneuvoalan perustutkinto
KIVELÄ TOMMI ELIAS, Liiketoiminnan perustutkinto
KIVIHARJU VEIKKO ALEKSANTERI, Ajoneuvoalan perustutkinto
KIVISOJA ROOSA MARIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KIVISTÖ LENNI EEMELI, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
KLEMOLA IIDA LYDIA, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
KNUUTTILA LAURA KAROLIINA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
KOC BERA BURAK, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
KOHONEN JOONA BENJAMIN, Ajoneuvoalan perustutkinto
KOIVISTO IIRIS ANNIINA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
KOIVISTO AINO ALIISA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
KOIVU SANNI VELLAMO, Elintarvikealan perustutkinto
KOIVULA OLIVER JOONATAN, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
KOIVULA JEMINA HELMI-ELISA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
KOIVUMAA HENRI JOHANNES, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
KOIVUMÄKI TUUKKA VÄINÖ ENSIO, Rakennusalan perustutkinto
KOIVUNEN NIKO JUHANI, Ajoneuvoalan perustutkinto
KOKKINEN AINO IIDA ANNIKKI, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
KOLEHMAINEN ELLA KAROLIINA, Elintarvikealan perustutkinto
KOPILOFF JULIUS ONNI BENJAMIN, Liiketoiminnan perustutkinto
KORHONEN JUUSO PETTERI, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KORHONEN OLLI TOPIAS, Rakennusalan perustutkinto
KORJUS VEIKKO VALTTERI JUHANI, Rakennusalan perustutkinto
KORPELIN VENLA VIOLA ANNELI, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KORPIMAA TESSA EJA MARIA, Ajoneuvoalan perustutkinto
KORPINEN OONA MARIA, Ajoneuvoalan perustutkinto
KORVENAHO NIKLAS JUHANI, Pintakäsittelyalan perustutkinto
KOSKELA ANTTI OSKARI, Logistiikan perustutkinto
KOSKELA LAKSHMI TUULIA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
KOSKELA OONA ANNELI KAROLIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KOSKINEN AARO JONI EEMIL, Ajoneuvoalan perustutkinto
KOTINIEMI ONNI OSKARI, Logistiikan perustutkinto
KRANKKALA INKA SOFIA KATARIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KUDJOI VEETI NIKO OLAVI, Liiketoiminnan perustutkinto
KUISMA JOONA JUHANI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
KUISMA EETU PETTERI, Ajoneuvoalan perustutkinto
KUJANPÄÄ LEEVI EETU OLAVI, Rakennusalan perustutkinto
KUKKO EINO ONNI EELIA, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
KULTA ANNALIZA SONGGARIA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
KUOSMANEN SAMUEL HENRIK, Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
KUOTOLA AADA AURORA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KURJENMAA AADA EVELIINA, Liiketoiminnan perustutkinto
KURJENMAA IINA MARIA, Matkailualan perustutkinto
KURKI AUKUSTI AATU, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
KUTILAINEN NEA ISA AURORA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
KUUSA VEIKKA JOUKO JUHANI, Rakennusalan perustutkinto
KUUSSAARI VALTTERI ILMARI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
KWA OPE HTOO, Rakennusalan perustutkinto
KWA MA SHE HTOO, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
KYLLÖNEN IIRIS KAARINA PASINTYTÄR, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KÄRKKÄINEN NINA MARJAANA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KÄRT KETELIN, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KÄSNÄNEN MIKA JAAKKO TAPANI, Ajoneuvoalan perustutkinto
KÄTKYTNIEMI UKKO VERNERI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

L

LAAKSO MANU TOPIAS, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
LAAKSONEN PINJA SISKO, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
LAAMANEN VEIKKA TOPIAS, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
LAAMANEN ELMERI ONNI JUHANI, Liiketoiminnan perustutkinto
LAHTI SENNI PIRKKO ANITA, Matkailualan perustutkinto
LAHTONEN MIKA JUHANI, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
LAIHO JASMIN KAROLIINA, Matkailualan perustutkinto
LAINE VIIVI SOFIA ANNIKKI, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
LAINE HELMI MARIA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
LAINE RASMUS VEIKKO OSVALD, Liiketoiminnan perustutkinto
LAKSTEDT ELIAS ANTTI JOHANNES, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
LAMMINHEIMO EETI OTTO JOHANNES, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
LAPPI VEETI VILJAMI JOHANNES, Ajoneuvoalan perustutkinto
LATVA AINO EMILIA, Liiketoiminnan perustutkinto
LATVALA EERIKA PATRICIA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
LAUNO OLLI EEMELI, Ajoneuvoalan perustutkinto
LAURELL VILHO AARON JOHANNES, Logistiikan perustutkinto
LAUTANEN MISA MIMOSA, Ajoneuvoalan perustutkinto
LEANDER HENRI KRISTIAN, Ajoneuvoalan perustutkinto
LEHTINEN AINO KAARINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
LEHTINEN ELMERI KALLE VILJAM, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
LEHTINEN RONJA JUULIA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
LEHTIÖ NOORA EMMA ALEXANDRA, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
LEHTO OLIVIA VILHELMIINA, Matkailualan perustutkinto
LEHTO OLAVI MIKAEL, Rakennusalan perustutkinto
LEHTONEN JUUSO MATIAS TAPANI, Matkailualan perustutkinto
LEHTONEN SEELA SERAFIINA, Liiketoiminnan perustutkinto
LEHTONEN SARA PEPPI JOHANNA, Matkailualan perustutkinto
LEINO JANI KRISTIAN, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
LEINONEN VELLAMO VUOKKO LINNEA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
LEIVONSALO VEIKKA ANTTI OSKARI, Pintakäsittelyalan perustutkinto
LEMMETTY JAMI JARI JUHANI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
LENSU TUUKKA LEEVI MATIAS, Logistiikan perustutkinto
LEPISTÖ LENNI VILJAMI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
LEPP INGMAR LEANDER, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
LEPPÄ-AHO MINTTU HANNA MARIA, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
LESKELÄ JONNE AHTI JOHANNES, Logistiikan perustutkinto
LINDBLOM NILS-EMIL, Logistiikan perustutkinto
LINDSTRÖM AADA ANELMA ALEXANDRA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
LINSÉN MARJUKKA SUVI KRISTIINA, Matkailualan perustutkinto
LIUKKONEN JOONA KRISTIAN, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
LIUKKONEN LILJA OLIVIA, Talotekniikan perustutkinto
LOHILAHTI KAARINA HENNA MARJATTA, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
LOWRY JASMIINA MARIA, Liiketoiminnan perustutkinto
LUHAÄÄR MARKKUS, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
LUMMEMÄKI ESSI TARU MARIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
LUNDAHL KIRA CIA CAMILLA, Liiketoiminnan perustutkinto
LÖNEGREN DANIEL BENJAMIN, Ajoneuvoalan perustutkinto

M

MAIJALA JOONA MARTTI, Rakennusalan perustutkinto
MAJANEN JERE KRISTIAN, Rakennusalan perustutkinto
MAJURI FILIPPA ELLEN SUSANNA, Matkailualan perustutkinto
MALMBERG NICLAS JIMI PATRICK, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
MARJAMÄKI EETU EEVERTTI KASPERI, Liiketoiminnan perustutkinto
MARKKULA REBEKKA ALEXIINA, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
MARTIKAINEN ARTTU VILHELM OSKARI, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
MATTILA JESPER SAMU SEBASTIAN, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
MEHTOVUORI JUHO EEMELI, Ajoneuvoalan perustutkinto
MELANTIE HENRIIKKA ANNA ILONA, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
MELTORANTA LUUKAS MARTTIPEKKA, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
MESSMAN MIKKO PERTTI EERIK, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
MESSMAN VENLA IIDA ELEONOORA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
METSÄKANGAS ATTE SIMO LENNART, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
MIKKOLA NEEA SUSANNA, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
MOHAMMED MOHAMMED GHAREEB, Talotekniikan perustutkinto
MURSUNEN ARTTURI JOHANNES, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
MURTONIEMI VENNI ONNI JUHANI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
MUSTIALA JASU NIKLAS, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
MUSTONEN ELIAS LAURI JOAKIM, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
MYLLÄRINEN TOPI LAURI SANTERI, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
MÄENPÄÄ NIKLAS JUHANI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
MÄENSIVU NOORA EMILIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
MÄHÖNEN MEEA LIISA, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
MÄKELÄ MILLA EVELIINA, Matkailualan perustutkinto
MÄKELÄ LEEVI MATIAS, Pintakäsittelyalan perustutkinto
MÄKINEN TOIVO KALLENPOIKA, Rakennusalan perustutkinto
MÄKINEN HELMI SAARA MARIA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
MÄKINEN NIKO TAPANI, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
MÄKI-UURO ANTTI AATE OLAVI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
MÄKIVIRTA MANU VALTO ASLAK, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

N

NARSAKKA RASMUS HUGO ALEXANDER, Liiketoiminnan perustutkinto
NAUMI LOTTA ELLEN, Ajoneuvoalan perustutkinto
NIEMI VEIKKA PAAVALI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
NIEMINEN ARTTU EELIS TAPANI, Logistiikan perustutkinto
NIEMINEN TEEMU MIKAEL, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
NIITTUNEN JERRY VEIKKO VALTTERI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
NIITTYMÄKI SAMULI OTTO KALEVI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
NIKANDER NUUTTI ROBERT, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
NIKANTO JESSE SAKARI, Logistiikan perustutkinto
NIKANTO VALTTERI SAKARI, Logistiikan perustutkinto
NIKULA AATU HEIKKI AUGUST, Liiketoiminnan perustutkinto
NIMBONA JULE, Rakennusalan perustutkinto
NISKANEN ARTTURI VÄINÖ VALTTERI, Talotekniikan perustutkinto
NKURUNZIZA EERIK, Rakennusalan perustutkinto
NORDMAN AADA ILONA, Ajoneuvoalan perustutkinto
NUKARI MARIA LIISA JANESA, Liiketoiminnan perustutkinto
NURMIMAA EMIL ILMO JOHANNES, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
NURMINEN NETTA TIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
NYBERG NINA CHRISTIINA, Logistiikan perustutkinto

O-P

OIKARI JEMILA ALICIA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
OJALA LINNEA SOFIA, Matkailualan perustutkinto
OJALA JENNY MARJA, Liiketoiminnan perustutkinto
OJANEN EMMI IIDA KAARINA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
OJANEN LAURI OSKARI, Logistiikan perustutkinto
OKSANEN ELLI OLIVIA, Matkailualan perustutkinto
OKSMAN EETU LAURI OLAVI, Talotekniikan perustutkinto
OLKKONEN TEEMU TAPANI JANNENPOIKA, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
OLLIKAINEN ATTE SEPPO OSKARI, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
OLLILA VENLA AINO AMANDA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
OLLILA DIANA MARIA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
OLLINKANGAS TOMAS PHAKPHUM, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
OMAR HIRU MASUD, Liiketoiminnan perustutkinto
OMAR ALI FEYSAL, Logistiikan perustutkinto
OMSHA NOORA, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
PAAJANEN JAANOS ADAM, Pintakäsittelyalan perustutkinto
PAINILAINEN NIKLAS ELMO, Talotekniikan perustutkinto
PAJAVUORI EMMA VIIVI MARIA, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
PALM JONI PEKKA, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
PALOMÄKI SARA MARIA, Elintarvikealan perustutkinto
PALONEN LUKE ALEX, Pintakäsittelyalan perustutkinto
PALONIITTY TOPIAS KRISTIAN, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
PAPINKIVI AATOS JUHANI, Ajoneuvoalan perustutkinto
PARKKINEN JUUSO JUHANI MARKUS, Logistiikan perustutkinto
PATOVISTI ALEXANDER, Rakennusalan perustutkinto
PEARLMAN MANNA VILHELMIINA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
PECHDEE THEERAPHAT, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
PELTONEN KASPERI SAMUEL OSKARI, Talotekniikan perustutkinto
PELTONEN JESSICA IIDA MARIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
PENNANEN AKU SAMUEL, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
PENTTINEN EERO OSKARI, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
PERKOVUO WALTTER TAPIO, Rakennusalan perustutkinto
PERÄLÄ JOANNA KARINA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
PERÄTALO KIRA VANESSA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
PESONEN IIDA EVELIINA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
PIETILÄ ESSI ALISA ESTER, Elintarvikealan perustutkinto
PIETILÄINEN ANTON MAX SEBASTIAN, Rakennusalan perustutkinto
PIHLSTRÖM VERA MELINA, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
PIIPONNIEMI MINJA NELIA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
PIMIÄ ARTTU JERE JUHANI, Logistiikan perustutkinto
PITKÄNEN AADA ALEXANDRA, Liiketoiminnan perustutkinto
POHJONEN RASMUS TOIVO VILJAMI, Pintakäsittelyalan perustutkinto
PULKKINEN JANNE OSKARI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
PYKÄLÄ-AHO RONJA OLIVIA, Matkailualan perustutkinto
PYNNÖNEN AAVA SOFIA, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
PYYHTIÄ ELIAS MIKAEL, Ajoneuvoalan perustutkinto
PÄIVÄRINTA KASPER BENJAMIN, Talotekniikan perustutkinto
PÖLLÄNEN JESSI JUULIA, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
PÖLLÄNEN MENNI AAVA EVELIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

R

RAHKOLA ESSI MARJATTA ELISABETH, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
RAJAPURO EELIS PETTERI, Liiketoiminnan perustutkinto
RANTALA VILLE-ELIAS OSKARI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
RANTALA SANTTU JUHANI, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
RANTANEN OONA SOFIA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
RANTANEN NUUTTI EEMELI MIKAEL, Rakennusalan perustutkinto
RANTANEN ALEX JAMI MIKAEL, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
RANTIO ARTTU ELMERI, Rakennusalan perustutkinto
RAPACCINI THOMAS RENÉ, Rakennusalan perustutkinto
RAUTIAINEN RIKU OSKARI, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
REENTIE SARA SOFIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
REIJOMAA SANNI ELLA KATRIINA, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
REMES LEO EMIL KALEVI, Logistiikan perustutkinto
RIIKONEN VILHO JOHANNES, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
RIIPPI SARA ELENA AURORA, Liiketoiminnan perustutkinto
RIISIÖ NIILO VEIKKO JOHANNES, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
RINNE NIKO KRISTIAN, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
ROKALA IITU MINKA MARJA, Liiketoiminnan perustutkinto
RONTU ELLA MARIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
ROOS TOPI VALTTERI, Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
RUHANEN ROOSA MARIE, Liiketoiminnan perustutkinto
RUOTSALAINEN VIIVI ELINA SUSANNA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
RUUSKANEN EELI ANDERS, Talotekniikan perustutkinto
RYTILAHTI KASPERI TIMO, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
RYTKÖNEN JENNICA ELIZABETH, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

S

SAARI ELLA MARIA, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
SAARINEN JEREMY KRISTIAN, Ajoneuvoalan perustutkinto
SAARINEN AINO-MEERI LINNEA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
SAARINEN MARTTA SYLVI SOFIA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
SAARINEN SEVERI TOIVO ILMARI, Liiketoiminnan perustutkinto
SAARINEN EMILIA JEMINA, Liiketoiminnan perustutkinto
SAARNI ONNI RIKHARD, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
SAASTAMOINEN KIMI PETTERI, Logistiikan perustutkinto
SAJANTOLA EERO OTTO KULLERVO, Ajoneuvoalan perustutkinto
SALMINEN MIMI VILHELMIINA, Liiketoiminnan perustutkinto
SALO ELSA INKERI, Elintarvikealan perustutkinto
SALO LEEVI MIKAEL, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
SALOLA JANEKA JAADA MARJUKKA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SALOMAA VEIKKO VELI-EERIK, Ajoneuvoalan perustutkinto
SALONEN JUUSO OLIVER, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
SALONEN WÄINÖ VEIKKA VALTTERI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
SALONOJA JESSE JAAKKO TAPIO, Ajoneuvoalan perustutkinto
SALORANTA NEA JANNA JOSEFINA, Elintarvikealan perustutkinto
SANTANEN JADE JULIANNA JOSEFIINA, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
SATAMA VIVIAN SINI AMANDA, Liiketoiminnan perustutkinto
SAUKKONEN JEMINA JESSICA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
SAUNALAMMI NIKI PETTERI, Rakennusalan perustutkinto
SAURIO ALTTI MATTI ENSIO, Pintakäsittelyalan perustutkinto
SAVIJÄRVI SIIRI ELEO, Elintarvikealan perustutkinto
SAVIKKO NEA MARIA, Liiketoiminnan perustutkinto
SAXBERG SARA INKA ALINA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
SELIN NELLA HELMI HANNELE, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
SEPPONEN KAISA PAULIINA, Logistiikan perustutkinto
SEPPÄLÄ VEETI ELIAS, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
SEPPÄNEN HENNA KRISTIINA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
SEPPÄNEN ROOPE KRISTIAN, Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
SERTO ATTE NICO OLAVI, Liiketoiminnan perustutkinto
SILLANPÄÄ LAURI MIKAEL, Rakennusalan perustutkinto
SILVASTI SARA LISA MARIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SILVOLA ONNI-EEMELI JUSSINPOIKA, Logistiikan perustutkinto
SIMOLA KALLE FELIX EEMELI, Ajoneuvoalan perustutkinto
SIMOLIN MIRKO ILARI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
SIMULA SIRKKU IIRIS ELINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SIPOLA HEIDI TAIKA HELINÄ, Elintarvikealan perustutkinto
SIURO OSKARI MIKAEL TAPANI, Logistiikan perustutkinto
SJÖBLOM MARIUS JARI VIKTOR, Liiketoiminnan perustutkinto
SOHLMAN KONSTA JULIUS, Rakennusalan perustutkinto
SORVARI KASPER ENSIO, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
STÅLHAMMAR JULIA KAROLIINA, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
SULANDER MIRELLA AADA EMILIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SULAVUORI ELSA INGRID, Elintarvikealan perustutkinto
SULÉN JEMMY CARITA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
SULONEN JIMI TOIVO WALTTERI, Pintakäsittelyalan perustutkinto
SUNDELIN AITO ALVAR SEPONPOIKA, Talotekniikan perustutkinto
SUNTIALA TOUKO TAPANI VIHTORI, Ajoneuvoalan perustutkinto
SUOKAS VILHO OIVA JALMARI, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
SUOKAS TOMMI SULO KALERVO, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
SUOLAHTI KASPER ARVO TAPIO, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
SYRJÄNEN LAURI SAKARI, Liiketoiminnan perustutkinto
SÄRKINEN OTTO VÄINÖ VIHTORI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

T-U

TAKAMÄKI ELIAS NOOA NATANAEL, Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
TAKATALO NICO PETTERI ALEXANDER, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
TAPIALA PILVI ELLI KATARIINA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
TAS HARUN ERDEM, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
TAURU RASMUS VALTTERI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
TIKKALA JANNE TIMO PETTERI, Logistiikan perustutkinto
TOMANN AKUSTI TOUKO RIKHARD, Ajoneuvoalan perustutkinto
TUHKASAARI TELMA ANELMA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
TULISALMI VEETI VEIKKO VALTTERI, Ajoneuvoalan perustutkinto
TULISALMI DANIEL-ALEXANDER, Ajoneuvoalan perustutkinto
TUOMA JENNY MARIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
TUOMIKOSKI ALISA INKERI, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
TUOMINEN IDA JASMIN, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
TUOMINEN JOEL AARON, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
TUOMINEN LAURI JUHANI, Logistiikan perustutkinto
TUOMIOJA EMMA-OLIVIA LEONOORA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
TÖRMÄ VILI WALTTERI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
UOTILA JOEL JALMARI, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
USCHANOFF MANTA FU CHEN, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

V-W

VAARALA VILMA KATARIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
VALLI JIMI ARTTU ILMARI, Liiketoiminnan perustutkinto
VALTONEN AINO JULIA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
VANHAKOSKI JOHANNA JULIA, Liiketoiminnan perustutkinto
VARJO LAURI UKKO OSKARI, Ajoneuvoalan perustutkinto
VASARA OSSI JULIUS, Liiketoiminnan perustutkinto
VENÄLÄINEN EMMA NEA KAROLIINA, Matkailualan perustutkinto
VESALA ONNI ELIAS OSKARI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
VIENONEN MENNI MILENA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
VIENONEN KATRI ANNIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
VIKLUND VEETI OSKARI, Pintakäsittelyalan perustutkinto
VILEN VILI VEIKKO KALEVI, Ajoneuvoalan perustutkinto
VILJANEN LUKA ALEX, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
VILLMAN NELLI MARIA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
VILMUNEN ELMO ILMARI, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
VIRTA NELLI JULIA ALEXANDRA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
VIRTANEN SIIRI ALEKSANDRA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
VIRTANEN IISA MAARIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
VIRTANEN ROOPE JOHANNES, Elintarvikealan perustutkinto
VIRTANEN VALTTERI EETU OLAVI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
VIRTAPALO NELMA MARIA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
VISKARI JUUSO MATIAS, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
VISKARI HILLA ALEXANDRA ELISE, Matkailualan perustutkinto
VUORELA ALISA MARIA, Elintarvikealan perustutkinto
VUORILEHMUS VÄINÖ MARTTI ALEKS, Rakennusalan perustutkinto
VÄNNI JERMU JAMI MARKUS, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
VÄNSKÄ SENJA EERIKA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
VÄÄNÄNEN IIVO SEVERI, Talotekniikan perustutkinto
WANG YAXUAN, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
WIANDER NICO ONNI OSKARI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
WILÉN OSKARI HENRINPOIKA, Rakennusalan perustutkinto
WILÉN EEMELI HENRINPOIKA, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Y-Z

YILDIZ ZEKI, Ajoneuvoalan perustutkinto
YPYÄ NIILA AUKUSTI, Liiketoiminnan perustutkinto
YUE MING, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
ZHANG LI, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
ZYCH OLAF MILOSZ, Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)

Sivua päivitetty 15.6.2023 kello 08.17

Uusimmat uutiset

Käsityön lumoa ja historian henkeä

Tavastian kudonnan opinnoissa panostetaan tekemisen ohella erilaisien materiaalien, aikakausien ja tyylisuuntauksien tuntemukseen. Perinteisten taitojen vaaliminen osoittautuu tärkeäksi erityisesti silloin, kun […]

Lue lisää

23.4.2024

Onnea ammattiin valmistuneille!

Ammattiopisto Tavastiasta on valmistunut 22.12.2023.–5.4.2024 välisenä aikana 215 uutta ammattilaista. Heistä 30 ei ole antanut lupaa julkaista nimeään. Lämpimät onnittelut […]

Lue lisää

5.4.2024

Kansainvälisyys on tärkeä osa ammattiopiston toimintaa

Kansainväliset vierailut ovat tärkeä tapa mm. kasvattaa oppilaitoksen verkostoja ja kehittää toimintatapoja. Tavastiassa on käy vuosittain lukuisa määrä ulkomaalaisia vieraita […]

Lue lisää

28.3.2024