Täältä löydät lukiolaisen arkeen liittyviä Hämeenlinnan lyseon lukion yhteisiä opiskeluissa huomioitavia asioita ja tapahtumia. Kalenteria päivittää lyseon lukion henkilökunta. Rullaa sivua alaspäin ja jos haluat lisätietoa asiasta, mene nuolella tapahtuman päälle ja esiin ponnahtaa selitysteksti, jos sellainen on tehty. Kuukautta pystyt vaihtamaan kalenterin yläreunasta oikealta.
Jos huomaat kalenterissa virheitä tai puutteita, ilmoita siitä tiina.kivinen@kktavastia.fi – kiitos!
Voit lisätä kalenterin omaan kalenterisovellukseesi, niin näet kaikki tapahtumat suoraan käyttämässäsi kalenterissa! Uudet tapahtumat tulevat automaattisesti näkyviin.
Kopioi tästä kalenterisyötteen osoite.
Google kalenterit / Android
Lisää uusi kalenteri calendar.google.com työpöytäversiossa klikkaamalla vasemman sivupalkin ”Muut kalenterit” tekstin vierestä plus-ikonia ja valitsemalla ”URL-osoitteesta”. Käytä yllä olevaa kalenterisyötteen osoitetta. Kun kalenteri on lisätty työpöytäversiossa, on se saatavilla myös puhelimen kalenterisovelluksessa.
iPhone
Avaa puhelimen asetukset ja asetusryhmä ”Kalenteri”. Valitse ”Tilit”, avautuneesta näkymästä ”Lisää tili” ja vaihtoehtolistan lopusta ”Muu”. Erilaisista tilivaihdoehdoista valitse ”Lisää tilattu kalenteri” ja syötä ”Palvelin” kenttään yllä oleva kalenterisyötteen osoite. Kalenteri on nyt näkyvillä kalenterisovelluksessa.