Löydä uusi harrastus tai herättele vanhoja taitoja! Tutustu lukuisiin kursseihimme ja ilmoittaudu. Täältä löydät kurssit ryhmiteltyinä eri lajien mukaan. Voit hakea myös erikseen kaikki etäkurssit tai kyseisen ainealueen kursseja paikkakunnittain, tämä valikko sijaitsee Kurssit-otsikon vieressä ennen kurssilistausta.
Huom! Jos haluat hakea tiettyjä kursseja hakusanalla, kurssinumerolla, opettajan nimellä, muista hyödyntää sivustomme Kurssit ja koulutukset -hakutoimintoa, joka löytyy sivun yläreunasta oikealta.
Yin ja Yang -jooga soljuu lempeän rauhallisista asanoista dynaamisempiin ja takaisin. Hathajoogan monet muodot tulevat tutuiksi, lihakset vahvistuvat ja tasapaino kehittyy. Yin joogan pitkät pidot vapauttavat lihasten ja lihaskalvojen kireyksiä ja rauhoittavat mieltä. Yin ja Yang -joogakurssille ovat tervetulleita kaikki aivan vasta-alkajista jo kokeneempiin joogeihin. Opettaja näyttää liikkeistä vaihtoehtoja, joten kurssille voi tulla rohkeasti, vaikka liikunnasta olisi ollut taukoa. Jooga on matka kehon ja mielen sopusointuun, joten joogamatolla ei tarvitse kilpailla tai vertailla muihin. Ota mukaan oma joogamatto. Myös vesipullo saattaa tulla tarpeen.
Kurssi ei kokoonnu 14.10. ja 24.2.
Kurssi nro: 8301148 Opettaja: Päivi Salminen Opetuspaikka:Tavastia, A-rak. koko sali (salit 1 ja 2), Hattelmalantie 8 Hämeenlinna