Ammattiopisto Tavastiaan yhteishaussa valitut opiskelijat

Ammattiopisto Tavastiaan on valittu yhteishaussa 552 uutta opiskelijaa. Julkaisemme ohessa valittujen nimet 13.6. tilanteen mukaisesti. Julkaistujen lisäksi oppilaitokseen on valittu 97 opiskelijaa, jotka eivät halua nimeään julkaistavan internetissä.

Oppilaitos ei vastaa nimien oikeinkirjoituksesta. Nimi on saatu suoraan Opintopolku -järjestelmästä sellaisena, kuin hakija on sen hakulomakkeeseen kirjoittanut.

  • Valintatietoja ei päivitetä kesän aikana nettisivuille jälkivalintojen ja peruutuspaikkojen osalta, vaan hakijat saavat valinnoista kirjeen kotiin.
  • Kaikille valituille lähtee kirje valinnasta. Jos hakija on laittanut hakemukseensa sähköpostiosoitteen, hän saa tuloskirjeen opiskelupaikasta myös sähköpostitse Opetushallitukselta. Opiskelupaikka pitää vahvistaa 27.6. mennessä. Ohjeet tästä on valintakirjeessä. Omaa tilannetta voi seurata myös Oma Opintopolku – palvelussa, jos hakijalla on käytössään verkkopankkitunnukset.
  • Mikäli hakijaa ei ole valittu mihinkään oppilaitokseen, hän saa Opetushallituksen ohjauskirjeen.
  • Jos olet peruskoulusta tänä vuonna päässyt ja jäit vaille opiskelupaikkaa, ota yhteyttä Tavastian Ohjauspisteeseen.
  • Ammatilliseen koulutukseen valmentavan koulutuksen (VALMA) haku on avoinna 23.7. asti. Lisätietoja täältä

HAKU- JA VALINTA-ASIOISSA VOIT OTTAA YHTEYTTÄ
Tavastian Ohjauspiste
Hattelmalantie 8, A- rakennus, 2. kerros
Avoinna kesäaikana ma-pe klo 9-15
puh. 03 6581 500
ohjauspiste@kktavastia.fi

Ohjauspiste ja Opintotoimisto ovat suljettu ajalla 15.-19.7.


A

AALTONEN KASPER JANI ANTERO, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
AALTONEN KALLE WILLIAM, Pintakäsittelyalan perustutkinto
ABDULKADIR MOHAMED KAHIYE, Rakennusalan perustutkinto
ABDULRAZZAQ MOHANAD MAJID, Logistiikan perustutkinto
ABRHALEY MICHAEL, Autoalan perustutkinto
AHLSTEN ATTE-JUHANI ANTERO, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
AHMAD YAR BASHIR AHMAD, Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
AHMADI NAJIBULLAH, Pintakäsittelyalan perustutkinto
AHMED AYUB FARHAN, Rakennusalan perustutkinto
AINE MIKKO MATTIAS, Logistiikan perustutkinto
AITTA-AHO ANTON JULIUS PIETARI, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
AL SHAMMARI NADHIM MAJID NADHIM, Logistiikan perustutkinto
ALABDALLA RADA, Liiketoiminnan perustutkinto
ALALAWI AYAT MOHAMMED RASHAM, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
ALBERT MAIBEL, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
AL-DOWEIN WALAA ABBAS FAKHER, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
AL-DULAIMI RAMI HIKMAT ABDULWAHID, Rakennusalan perustutkinto
ALHAINEN JENNA JANIKA, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
ALIZADEH RAHIM, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
ALKENA AHMED ALI HUSSEIN, Autoalan perustutkinto
ALKHALIL MOHANAD, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
AL-SABBAQH MUTHANNA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
ALSABI ABDALMUHAYMEN MAHMOOD, Autoalan perustutkinto
ALSAFFOURI RAMI NASIR MOHAMMED, Logistiikan perustutkinto
ALSHAHEEN HAMZA AHMAD JAMIL, Logistiikan perustutkinto
AL-TAWEEL SAIF NAJM ABDULLAH, Logistiikan perustutkinto
AMIRNEJAD MEHRI, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
ARJORANTA JOONAS ROBERT, Pintakäsittelyalan perustutkinto
ARJORANTA TOIVO JEREMIAS, Logistiikan perustutkinto
ARPONEVA ALEKSANDRA ANNELI, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
ARVOLA KASPER SEBASTIAN, Liiketoiminnan perustutkinto
ASELL ANNAMARI ELISABET, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
AUTIO JERE MIKA ALEXANDER, Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
AUTIO MAXMILLIAN NICOLAS, Matkailualan perustutkinto

B

BJÖRKLUND ATTE ILMARI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
BRUSILA NETTA MAARIT, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
BUKIC ADIS, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

C

ÇEKIÇ ONUR, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
CHANTHAVONG PANE, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
CHEIKH ZIN HUSSEIN, Talotekniikan perustutkinto

D

DECHARAM CHANIKAN, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

E

EKBERG RASMUS EINAR, Logistiikan perustutkinto
EKHOLM KARO KRISTIAN, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
ELORANTA EMMA JULIA EMILIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
ENCKELL OONA EMILIA, Liiketoiminnan perustutkinto

F

FORSELL ROOPE ALLAN MATTI, Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
FREDRIKSON PEPPI SIIRI MARIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
FRIMAN ONNI VEIKKA ELMERI, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

G

GRÖNBERG KASPERI VÄINÖ IISAKKI, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
GRÖNHOLM JENNI JULIA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

H

HAAPA SAMI JOHANNES, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HAAPALAINEN NIKO SANTERI, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
HAAPANEN NIKO ALEKSANDER, Liiketoiminnan perustutkinto
HAAPASALMI SANTERI KRISTIAN, Rakennusalan perustutkinto
HAATAINEN ALISA AILI OLIVIA, Elintarvikealan perustutkinto
HAKULINEN AARO SAMUEL, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
HALTTUNEN MATIAS JARINPOIKA, Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
HANNULA EEMIL MATIAS OLAVI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
HAPPONEN AARON OSKARI, Autoalan perustutkinto
HARAINEN PEPITA FIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HARJULA MILLA MARI, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HARTIKAINEN JONNE MIKAEL, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HARTIKKA MEERI IDA KATARIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HASAN KHUTAM, Liiketoiminnan perustutkinto
HAUHIA NEA SINI MIKAELA, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
HEIDARI RAHMAT, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HEIKKILÄ KONSTA KASPERI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
HEIKKILÄ ARSI SAMULI, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
HEIKKILÄ ROOPE MISKA JOOSEPPI, Rakennusalan perustutkinto
HEINONEN INKA AMANDA KAARINA, Matkailualan perustutkinto
HEINONEN OTTO HEMI OLAVI, Logistiikan perustutkinto
HEINONEN AARO OSKARI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
HEINONEN MISKA EEMIL, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
HELJORANTA VIIVI EVELIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HELKIÖ VALTTERI MARKUS VILHELM, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
HELLSTEN JONI ERIK, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
HELVILÄ VILLE TOBIAS, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
HEPORAUTA MIKKO OLAVI, Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
HEYDARI VARES, Rakennusalan perustutkinto
HEYDARI ALIREZA, Rakennusalan perustutkinto
HIETALA MIIKKA SANTERI, Logistiikan perustutkinto
HIETANIEMI JOOSE JUPITER, Rakennusalan perustutkinto
HIETO SIIRI VILHELMIINA, Talotekniikan perustutkinto
HILANDER NIKO OSKARI, Autoalan perustutkinto
HILLOSALO PYRY TAPANI, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
HILTUNEN JOOSE-EEMELI ALARIK, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
HIRVENSALO ANNI EMILIA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
HIRVIMÄKI MIKKO MATIAS, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HOFFRÉN JONNE MIKU BENJAMIN, Talotekniikan perustutkinto
HOKKANEN ARTTU EETU ANTERO, Talotekniikan perustutkinto
HOVI JENNI MARIA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
HUHTALA KRISTJAN, Logistiikan perustutkinto
HUHTALA KALLE ILMARI, Logistiikan perustutkinto
HULTIN JESSE ALEKSANTERI, Liiketoiminnan perustutkinto
HUSSU PAVEL, Autoalan perustutkinto
HUUSKO SIIRI HENRIIKKA, Liiketoiminnan perustutkinto
HYPPÖNEN AADA MATILDA, Matkailualan perustutkinto
HYVÄRINEN OLAVI MIKAEL JUHANI, Rakennusalan perustutkinto
HYYTIÄINEN SADE LOTTA, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
HÄMÄLÄINEN JOONA RONI MATIAS, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
HÄMÄLÄINEN IIDA ANNI KRISTIINA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
HÄNNINEN MARLEENA REA ELISA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

I

IKONEN MIRO-PETTERI MIKAEL, Pintakäsittelyalan perustutkinto
IKONEN TOIVO ALEKSI, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
IKONEN ARMAS TAPANI, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
ILOMÄKI KALLE EWERT, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
IMMONEN RIIA ORVOKKI, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
IMMONEN DANIELA LAURA LARISSA, Elintarvikealan perustutkinto
IMMONEN RIKU TAPANI, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
ISMAIL MAHAMED IFRAH, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

J

JAAKKOLA AKSELI SAMUEL, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
JAFARI MALEHEH, Liiketoiminnan perustutkinto
JANSSON MARKUS CHRISTIAN, Logistiikan perustutkinto
JOHANSSON JOHANNES HENRIK, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
JOKINEN AARO ILARI OSKARI, Logistiikan perustutkinto
JOKINEN MATIAS MARKKU MIKAEL, Logistiikan perustutkinto
JUHOLA SOFIA KRISTIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
JULKUNEN ATTE OLAVI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
JUMRATSRI PHIRASIN, Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
JUOPPERI HENRI JOHANNES, Autoalan perustutkinto
JUURIKKA INTO ONNI BENJAMIN, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
JUUSTINEN VEERA MARLEENA ANNELI, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
JÄRVENPÄÄ JERE TAPANI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
JÄRVINEN MIISA MAIJA SERAFIINA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

K

KADHIM AHMED ALI, Liiketoiminnan perustutkinto
KAJANDER LEEVI JOHANNES, Liiketoiminnan perustutkinto
KALLIOMÄKI RASMUS ASSER, Rakennusalan perustutkinto
KALLONEN EMILIA ALEKSANDRA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KANANEN IRIS AURORA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KANDEL JYOTI, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
KANGASMAA JANNE JORMA ELIAS, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
KANNISTO ATTE PEKKA, Talotekniikan perustutkinto
KANTONEN KASPERI JUHO TAAVETTI, Liiketoiminnan perustutkinto
KANTONEN OSKARI JUHO SANTERI, Liiketoiminnan perustutkinto
KATAINEN MINJA JOSEFIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KAZEMI SAID ALI MURTAZA, Autoalan perustutkinto
KEINÄNEN TONY SEBASTIAN, Talotekniikan perustutkinto
KEKKI JEMINA NOORA KAARINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KERO JOONA EEMIL, Talotekniikan perustutkinto
KERÄLÄ ANNA KATARIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KESKINEN VALTTERI MIRO, Logistiikan perustutkinto
KHONGWONGSA WASSIKA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KIHLAMO OSKARI ELVIS MATIAS, Rakennusalan perustutkinto
KIIKERI JUUSO JOHANNES NDESHIHALA, Logistiikan perustutkinto
KINNUNEN VALTTERI MIKAEL, Rakennusalan perustutkinto
KOBZEVA NORA, Liiketoiminnan perustutkinto
KOHTALA LEENA MARIAANA, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
KOIVISTO HILDA MARIA, Liiketoiminnan perustutkinto
KOIVULA IDA AURORA, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
KOIVULA KIM EINO JOHANNES, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
KOIVUMÄKI SANTTU JUHANI, Rakennusalan perustutkinto
KOMULAINEN AARNI TOIVO, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
KONTINAHO MIIA MARIANN KRISTEL, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
KONTKANEN SARA ANNA, Matkailualan perustutkinto
KORHONEN TUOMO MIKAEL, Logistiikan perustutkinto
KORHONEN LAURI MIKKO SAKARI, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
KORHONEN MILKA MATLEENA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
KORJU ALIINA NUPPU AURORA, Liiketoiminnan perustutkinto
KORPI PETRA JOHANNA, Elintarvikealan perustutkinto
KORTELAINEN MAISA KAARINA, Liiketoiminnan perustutkinto
KOSKINEN ELINA ADA ELISABET, Autoalan perustutkinto
KOUKKU TOBIAS OSKARI, Talotekniikan perustutkinto
KREIVI AMANDA ESMERALDA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
KRUUS ERICA KRISTINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KUITTINEN HILMA ESTERI, Matkailualan perustutkinto
KUIVALAHTI JANIKA JUULIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
KUJANEN JENNA JULIA, Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
KUJANEN VEETI VALTTERI, Talotekniikan perustutkinto
KULJU MIIKKA ALEKSI, Rakennusalan perustutkinto
KULTALA SATU LEENA MARJAANA, Elintarvikealan perustutkinto
KUOKKANEN OLLI ALEKSANTERI, Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
KUPARINEN JUUSO MATTI JOHANNES, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
KURKI ANTTI PEKKA MIKAEL, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
KÄPPI PATRIK ONNI ELIAS, Autoalan perustutkinto
KÄRT JAAN, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

L

LAHTI MATIAS OSKARI, Logistiikan perustutkinto
LAHTINEN ROOPE TAPIO, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
LAHTINEN ALEK SANTERI, Rakennusalan perustutkinto
LAHTINEN IIDA ANNE MARIA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
LAINE HENNA MARJUKKA, Logistiikan perustutkinto
LAINE JOONAS OTSO MATIAS, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
LAITINEN NIKO JOHANNES, Logistiikan perustutkinto
LAITINEN EETU MIKAEL, Talotekniikan perustutkinto
LAPPALAINEN EEVA EILA ELISABET, Matkailualan perustutkinto
LARMI TUOMAS ATTE SAKARI, Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
LAURIKAINEN HANNU JUHANI SAKARI, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
LAURILA EMMA KRISTIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
LEHTIMÄKI OSKARI JOHANNES, Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
LEHTINEN JENNI MARIA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
LEHTINEN IDA-MARIA, Matkailualan perustutkinto
LEHTIÖ SAARA HELENA JULIAANA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
LEHTIÖ VILMA SOFIA KATARIINA, Matkailualan perustutkinto
LEHTIÖ SEBASTIAN PAUL KRISTIAN, Talotekniikan perustutkinto
LEHTONEN ELLA JANITA SUSANNA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
LEHTONEN JULIA KARIN, Pintakäsittelyalan perustutkinto
LEHTONEN ALEKSI MATIAS, Autoalan perustutkinto
LEIKKAINEN VEERA ALEKSANDRA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
LEINO SIMO VIHTORI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
LEINONEN SAARA MATILDA, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
LEIVO JENNY SUSANNA, Autoalan perustutkinto
LEIVONSALO PANU JUHA MIKAEL, Autoalan perustutkinto
LEMPINEN EMILIA SANDRA STIINA, Liiketoiminnan perustutkinto
LEVONIEMI SAKU OSKARI, Autoalan perustutkinto
LEVÄLAMPI HEIDI ELINA, Logistiikan perustutkinto
LIIRI ANNIKA JOHANNA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
LIND TOMMI HENRIK ANTERO, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
LINDHOLM SIMO VILLE OSKARI, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
LINDROOS PAULIINA HENRIIKKA, Liiketoiminnan perustutkinto
LINDSTÉN TATU HILDING, Matkailualan perustutkinto
LINTUNEN HENNA ELINA, Autoalan perustutkinto
LUND ULLA PEPPI INGEBORG, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
LUNDÉN TIIA MARIA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
LUNDMAN DANIEL CHRISTIAN, Pintakäsittelyalan perustutkinto
LUNNIKIVI JULIUS ONNI ALEKSI, Logistiikan perustutkinto
LUOSTO LAURI KALLE TAPANI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
LYYTINEN LEEVI VERNERI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
LYÖMILÄ JENNI EVELIINA, Elintarvikealan perustutkinto
LYÖMILÄ JONI MIKAEL, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
LÖYTYNOJA ROOSA EEVA MARIA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

M

MAARNI RUDI MATIAS TOMINPOIKA, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
MAHAMED SAMASAM ABSHIR, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
MAHAMED MAHAMUD ABDALA, Rakennusalan perustutkinto
MALLAT MERI AUROORA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
MANNERKOSKI SAMULI MIKAEL, Rakennusalan perustutkinto
MANTILA HELMIINA HILLA EMILIA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
MARTIKAINEN NICO LAURI CRISTIAN, Pintakäsittelyalan perustutkinto
MASUNZU MWINJA, Liiketoiminnan perustutkinto
MATTILA ALEKSANTERI MATIAS, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
MERISAARI ONNI EEMELI, Rakennusalan perustutkinto
MERTA SIRU ALEKSANDRA, Liiketoiminnan perustutkinto
MESSMAN SANNI MERI KRISTIINA, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
MIETTINEN MIRANDA NORA MARIA, Liiketoiminnan perustutkinto
MIKANDER RUUSU ADALMIINA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
MOHAMMADI SHAHNAZ, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
MOHAMMADSALEH NARIN SABAH, Elintarvikealan perustutkinto
MOHAMMED ABDUL RAUF, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
MUGABE MAOUSSEN, Logistiikan perustutkinto
MURAD ABDALMUHAIMAN YAHYA, Autoalan perustutkinto
MUSTONEN JOONA GABRIEL, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
MYLLY RIKU PETTERI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
MYLLYMAA VILJAMI JOHANNES, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
MYLLYMÄKI SINI PILVI KRISTIINA, Liiketoiminnan perustutkinto
MÄKELÄ VILMA KAARINA, Liiketoiminnan perustutkinto
MÄKELÄ JALO JEREMIAS, Talotekniikan perustutkinto
MÄKELÄ JANINA ANNIKA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
MÄKELÄ JAMI TAPANI, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
MÄKELÄ ATTE EELIS, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
MÄKINEN AARON DANIEL, Liiketoiminnan perustutkinto
MÄNNISTÖ TEEMU EEMELI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
MÄNTYLÄ JENNI LEENA-JOSEFIINA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

N

NAPPARI ALISE AINO EMILIA, Elintarvikealan perustutkinto
NAZARI NEMATULLAH, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
NAZERI ANVAR, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
NEBI MUSTAFA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
NIEMI IIDA ANNIKA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
NIEMINEN JOONAS ANTERO, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
NIEMINEN AAPO AHTI ANTERO, Autoalan perustutkinto
NIEMINEN MIIKA MATIAS, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
NIINIVIRTA NEA NOORA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
NISKANEN ANTTI EINO ALEKSANTERI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
NOEL VEIKKO WALTER, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
NOOROZI ROHULLAH, Rakennusalan perustutkinto
NOORZEHI ALI, Rakennusalan perustutkinto
NORDMAN NEEA ANNIKA KRISTIINA, Logistiikan perustutkinto
NUIKKA SANI TUULIA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
NURMINEN SAMI MIKAEL ANTERO, Autoalan perustutkinto
NURMINEN NIILA HEIKKI JUHANI, Liiketoiminnan perustutkinto
NYBACKA ERIKA ADALMIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
NYHOLM NEA KRISTIINA, Logistiikan perustutkinto
NYIRAKIRINDO CHANTAL, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
NYLANDER SUVI KASTEHELMI, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

O

OINONEN ALEKSI VÄINÖ AARNE, Rakennusalan perustutkinto
OJANPERÄ NIKU OSKARI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
OLIAA MOHAMMAD SHARIF, Tekstiili- ja muotialan perustutkinto

P

PAAL HANNA-MARIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
PAAVOLA ANTTI ILMARI, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
PALOMÄKI JOONA JUHANI, Autoalan perustutkinto
PARTANEN ELIAS TOIVO OLAVI, Rakennusalan perustutkinto
PARVIAINEN PEPPI HELMIINA, Liiketoiminnan perustutkinto
PAYANDE ALI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
PECIOLA KATJU ARLENE, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
PEKANPALO NIINA MARIA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
PELKONEN VILLE EETU JUHANI, Autoalan perustutkinto
PELKONEN SARA EVELIINA, Liiketoiminnan perustutkinto
PELTONEN EMILIA JOSEFIINA, Liiketoiminnan perustutkinto
PELTONEN MERI TUULIA, Liiketoiminnan perustutkinto
PELTONEN NELLI SUSANNA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
PESONEN TATU KALEVI, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
PETRELIUS VIIVIANNIKKI, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
PIHLAJAMÄKI RIKU TUOMAS, Talotekniikan perustutkinto
PIIPPO IIDA AURORA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
PIITULAINEN TIIA SHANNON, Autoalan perustutkinto
PIRTTINIEMI TEPPO TAAVETTI, Liiketoiminnan perustutkinto
PITKÄNEN OSKARI ELIAS, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
POHJONEN JANI EETU ELMERI, Logistiikan perustutkinto
PULKKI SEVERI JOHANNES VIHTORI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
PUOLAKANAHO VILJAMI JUUSO MIKAEL, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
PUOLAKKA KALLE SULO SAMUEL, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
PUOLAKKA OSKAR ELIEL, Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
PYKÄLISTÖ SAGA LUMI HELENA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
PÄÄTALO PATRIK MIKAEL, Logistiikan perustutkinto

R

RAAPPANA RONI-MIKAEL, Autoalan perustutkinto
RAASSINA OONA EMILIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
RAITALA TOPI ENSIO, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
RAITTILA MIRO RASMUS MIKAEL, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
RAJAEI ASGHAR, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
RAJALA JORI ARVI JOAKIM, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
RANNETMAA MILLA KRISTIINA MICHAELA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
RANTANEN AINO AGDA-ALIISE, Liiketoiminnan perustutkinto
RANTANEN EETU ANTTI JUHANI, Logistiikan perustutkinto
RANTANEN EMILY REBECCA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
RAUDPUU MAIRO, Logistiikan perustutkinto
RAUNISTOLA AINO EMILIA, Liiketoiminnan perustutkinto
REZAEI SAKHAWAT ALI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
REZAI HAMED, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
RINTALA LARI PEKKA, Rakennusalan perustutkinto
RISSANEN OONA LEENA, Pintakäsittelyalan perustutkinto
RISTELL SARI KRISTIINA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
RITAKORPI EEMIL JUKKA KRISTIAN, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
RONKAINEN HUGO PETTERI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
ROSENBERG TYTTI-MAIJA EMILIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
ROSTI NEA JANETTE, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
RUOHO ROOPE CASPER, Rakennusalan perustutkinto
RUOHO JERE JOONA JUHANI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
RUOTSALAINEN KARLO EEMIL, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
RYTILAHTI TATU MIKAEL, Autoalan perustutkinto
RYYPPÖ JONI KRISTIAN, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
RÄIHÄ ALEXANDER BENJAMIN, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
RÖKMAN JUUSO OLLI JUHANI, Autoalan perustutkinto

S

SAARES EELIS AARON, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
SAARI RONI ELMERI, Autoalan perustutkinto
SAARI TOPI VILJAMI, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
SAARINEN SOFIA MARTTA VILHELMIINA, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
SAARINEN EERO VILJAMI, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SAARINEN KALLE NIILO JOHANNES, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
SAARINEN HANNA MARIA, Liiketoiminnan perustutkinto
SAASTAMOINEN JOAKIM AARON, Logistiikan perustutkinto
SAFA OMID, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SAFARI HEKMATOLLAH, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SAFARI MAHDI, Autoalan perustutkinto
SALAKARI JULIA KYLLIKKI, Matkailualan perustutkinto
SALIN KERTTU RAKEL, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SALMI SINI SOFIA, Liiketoiminnan perustutkinto
SALMI ELLA KRISTIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SALMI EEVI HELENA, Liiketoiminnan perustutkinto
SALMI NELLI ORVOKKI, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
SALMINEN JENNA ANNIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SALMINEN JUNNU ALEKSI WILJAM, Logistiikan perustutkinto
SALO JESPER NIKLAS VALTTERI, Talotekniikan perustutkinto
SALO PYRY JARI PETTERI, Matkailualan perustutkinto
SALO EERO-PELLERVO MIKAEL, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
SALOMAA EELIS HEPPU SANTERI, Liiketoiminnan perustutkinto
SALONEN LAURA IDA JULIA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
SALONOJA JESSE JAAKKO TAPIO, Logistiikan perustutkinto
SANDELL NIINA ADOLFIINA, Logistiikan perustutkinto
SANTALA ILONA ELLA OLIVIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SAOURI NABIL MOHAMED, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SAPKOTA DAMODAR, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
SARAKANGAS SAMUEL SEBASTIAN VESANPOIKA, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
SARJA ALEKSI OLAVI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
SARKANEN JOHANNA AINO TELLERVO, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SARKOLA VEIKKO VELIMIES, Rakennusalan perustutkinto
SARKOLA OSKARI MATIAS, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
SAVIKKO SARA SUSANNA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SAVOLA SIIRI SANNI HELENA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SAVOLAINEN VALTTERI JERE JUHANI, Talotekniikan perustutkinto
SETÄLÄ AATU EEVERT MIKAEL, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
SHAMSULDDIN BZHAR ABDULAZEEZ, Logistiikan perustutkinto
SIBOMANA BIENVENU, Rakennusalan perustutkinto
SIIPOLA JERE WILHELM, Logistiikan perustutkinto
SIIPOLA ELIAS TUOMO JUHANI, Rakennusalan perustutkinto
SINISALO ARTTU SANTERI OLAVI, Verhoilualan osaamisala (Taideteollisuusalan perustutkinto)
SIREN NEEA MARIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SIRÉN ENRICA AVA AMANDA, Liiketoiminnan perustutkinto
SJELVGREN KIA MIRELLA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SKINNARI KRISTIINA SOFIA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
SOININEN KALLE OTTO ALEKSI, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
SOITTILA JUSSI ARTTURI, Pintakäsittelyalan perustutkinto
STÉN ELIAS JALO EEMELI, Liiketoiminnan perustutkinto
SUHONEN ERICA AMANDA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SULONEN NELLA JUULIA ALEKSANDRA, Autoalan perustutkinto
SUNDGREN SILJA TUULIA SABINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SUOMÄKI EVELIINA VIIVI LYDIA, Matkailualan perustutkinto
SYVÄLUOTO ELLA ELINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
SÄÄMÄNEN SARA TUULIKKI, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

T

TAANILA PEPPI PAULIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
TALJA TOTTI PEETU KASPERI, Talotekniikan perustutkinto
TALLA TAMI VILJAMI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
TAMAGOS GENALYN, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
TAMMINEN MIKKO MATIAS KALEVI, Autoalan perustutkinto
TAMMINEN ALEKSI KRISTIAN, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
TAMMINEN ARTTU JULIUS, Matkailualan perustutkinto
TAPAILA NIKO MATIAS, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
TAPANINEN TEEMU ISMO FERDINAND, Autoalan perustutkinto
TEKKALA KIA MARIIA, Liiketoiminnan perustutkinto
TOIVONEN JENNA MIRJAM, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
TOLVANEN LENNI JUHANI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
TONTERI SAKU TAPANI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
TOROSKAINEN SARI HANNELE, Autoalan perustutkinto
TORVELA MIKAEL MARTTI JUHANI, Matkailualan perustutkinto
TOSSAVAINEN VILMA SOFIA, Elintarvikealan perustutkinto
TURKKI NEA HELMI AMANDA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
TURUNEN TAINA TUULIKKI, Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
TURUNEN LEI LASSI EEMELI, Autoalan perustutkinto
TURUNEN ANNA-SOFIA KATARIINA, Liiketoiminnan perustutkinto
TURUNEN IINA EMILIA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
TWAY TWAY, Rakennusalan perustutkinto
TYNI VILMA ILONA, Liiketoiminnan perustutkinto
TYRNI PINJA PAULIINA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
TÄHTIVALO TOMI MARKUS CHRISTIAN, Rakennusalan perustutkinto
TÖRMÄNEN PETTERI JESPER, Rakennusalan perustutkinto

U

UOTILA JULIUS KALLE LAMBERT, Talotekniikan perustutkinto
UOTILA RIIA LIISA ELINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
UTTER JESSICA CHARLOTTA, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

V-W

VAAHTERA MAX MIKAEL, Pintakäsittelyalan perustutkinto
VAHLMAN VILMA IIDA ESTERI, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
VALLENIUS JUUSO JUHANI, Autoalan perustutkinto
VALVE JASMIN JULIA KAROLIINA, Matkailualan perustutkinto
VANHAKOSKI JESSE JUHANI, Logistiikan perustutkinto
VARGA MIRO PATRIK, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
VARTIAINEN OSKARI OLLI AUKUSTI, Rakennusalan perustutkinto
WARVAS JASSER JALMARI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
VASTAMÄKI JADE JEMINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
VAUHKONEN JAMI JULIUS, Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
VEKKA LAURA ALEKSANDRA, Liiketoiminnan perustutkinto
VELLAS JUUSO EEMIL SANTERI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
WELTZIEN IDA NINETTE MARIJE-ELISE, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
VESALA JESPER JALMARI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
VESTERINEN JAMI ALEKSI, Talotekniikan perustutkinto
VIENOLA NELLY EMILIA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
VIHAVAINEN SINI MARIANNE, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
VIITALA PERTTU ARTTURI JOHANNES, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
VIITANEN RIINA EVELIINA, Autoalan perustutkinto
WILÉN KIISA KANERVA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
VILJANEN JOUNI JUHANI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
VILKMAN JENNA JESSIKA, Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
VILLANEN TIINA HELENA, Liiketoiminnan perustutkinto
VILLMAN NIKO OLAVI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
VIRTA RONY ALLAN SEBASTIAN, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
VIRTANEN KRISTA MARJAANA, Elintarvikealan perustutkinto
VIRTANEN JUHO OLAVI, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
VISALA KATARIINA VENLA ALEKSANDRA, Liiketoiminnan perustutkinto
VOIVALA ROOSA KAROLIINA, Elintarvikealan perustutkinto
VOLKOV ANDREI VLADIMIROVICH, Talotekniikan perustutkinto
VUORELA ALEXA ERICA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
VUORINEN RONJA SAIMI IRENE, Liiketoiminnan perustutkinto
VÄHÄ-NIKKILÄ JERE KYÖSTI, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
VÄNTTINEN ELISA ANNIINA, Liiketoiminnan perustutkinto

Y

YLINEN JANI PETRI ALEKSI, Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
YLINEN JULIA KAROLIINA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
YLI-RÄMI AADA JOSELLA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
YLÄTALO VALTTERI KALEVA, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
YRJÖLÄ ATTE LAURI JUHANI, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
YUSUFI ATAULLAH, Rakennusalan perustutkinto

Z

ZEITZ NETTA JOHANNA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

© 2019 Koulutuskuntayhtymä Tavastia