Ammattiopisto Tavastiasta ammattiin valmistuneet ja ylioppilaat 2018

Ammattiopisto Tavastiasta 1.6.2018 ammattiin valmistuvat opiskelijat. Päivämäärä nimen perässä kertoo, että opiskelija on valmistunut jo aikaisemmin keväällä. Lisäksi ammattiin valmistui 40 opiskelijaa, jotka eivät halua nimeään julkaistavan netissä.

Autoalan perustutkinto

Autotekniikan osaamisala, Ajoneuvoasentaja
Aaltonen Juha-Santeri, Hämeenlinna
Cederlund Janne Tapani, Hämeenlinna, Kaksoistutkinto
Hautamäki Janica Susanna Elisabeth, Hämeenlinna
Heinämäki Jarno Aarne Tapio, Janakkala
Jai Hser Gay, Hämeenlinna
Jokinen Juuso Matias, Janakkala, valmistunut 31.1.2018
Kaasalainen Veikko Henrik, Hämeenlinna
Kaewasa Nantawat, Hämeenlinna
Kanerva Janne Mikael, Hämeenlinna
Kauppi Masa Mikonpoika, Janakkala
Kauppi Aatu Ilmari, Forssa
Leino Niko Juhani, Hämeenlinna
Lipiäinen Jere Markus Mikael, Hämeenlinna
Mikkotervo Joona Kim-Patrick, Hämeenlinna, valmistunut 23.2.2018
Mäkelä Aleksi Pertti Jalmari, Hämeenlinna
Mäkinen Markus Mikael, Hämeenlinna
Nieminen Miika Matias, Hämeenlinna
Reimi Saku Ville Valtteri, Hämeenlinna
Riikonen Jaro Jimi Johannes, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Salminen Niilo Toivo Matias, Hämeenlinna
Sarias Jason Samuel, Vantaa
Sarviluoma Leevi Santtu Johannes, Hattula
Selin Joni Mikael, Janakkala
Sillanpää Joona Juhani, Hämeenlinna
Sinha Sami Tapani, Hattula
Uusitalo Tommi Kristian Ilmari, Hämeenlinna
Viitala Samu Markus, Hämeenlinna

Baarimestarin erikoisammattitutkinto

Innala Irina Elisabeth, Hämeenlinna
Isokorpi Hanna Kaisa, Hämeenlinna
Juvonen Iida Maria, Tampere
Kalilainen Totte Jesper, Hyvinkää, valmistunut 31.1.2018
Kuusinen Maiju Helena, Hämeenlinna
Laukkanen Enniina Emilia, Koski Tl
Marjanen Emma Riikka, Vantaa
Morander Jenny Agnes, Forssa
Selkälä Samuel Aleksanteri, Hämeenlinna
Turunen Tiia Maria, Hämeenlinna
Tuusa Ville Lasse Samuli, Forssa

Elintarvikealan perustutkinto

Leipomoalan osaamisala, Leipuri-kondiittori
Guessous Jasmin Maria, Hämeenlinna
Jauhiainen Elina Riitta Jekaterina, Hämeenlinna
Kaija Antte Christian Kalevi, Hämeenlinna
Kalliosaari Aino Eliina, Hämeenlinna
Kinnari Nea Hillevi Kaarina, Turku
Liljeqvist Jade-Lina Isabella Aleksandra, Hämeenlinna
Markio Venla Vivian, Janakkala
Mäkelä Salla Irene, Loppi
Nakarasin Suwanee, Hämeenlinna
Perälä Inka Jannika, Loppi
Pitkänen Kaisu Johanna, Hämeenlinna
Ruuskanen Sonja Marina Aurora, Loppi
Toivonen Emma Amanda, Hämeenlinna
Tuominen Tiia Emilia, Hämeenlinna
Tuuri Mimmu Auni Auroora, Hämeenlinna

Hiusalan perustutkinto

Parturi-kampaaja
Laakso Janita Karoliina, Hämeenlinna, Kaksoistutkinto
Laine Jenni Hannele, Hämeenlinna, valmistunut 23.2.2018
Laine Anniina Katariina, Hämeenlinna
Nyblom Annika Maria-Ursula, Hämeenlinna
Ojala Taru Kristiina, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Ojala Niina Iida Karoliina, Hämeenlinna
Poikonen Sanna Sofia, Tampere
Pönni Tiia Maria Susanna, Hämeenlinna
Rantanen Minja Jenny Jannentytär, Hämeenlinna
Roosmäe Kadri, Hämeenlinna
Saarinen Jenna-Maria Emilia, Hämeenlinna
Saarinen Sanni Hilda Maria, Hämeenlinna, Kaksoistutkinto
Träff Sanni Matilda, Janakkala
Viitanen Roosa Aurora, Hämeenlinna

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Asiakaspalvelun osaamisala, Tarjoilija
Aalto Ida-Anniina, Hämeenlinna
Aho Kasperi Eetu Verneri, Hämeenlinna
Kallio Fanni Maria, Hämeenlinna
Karppinen Taija Maaria, Hämeenlinna, valmistunut 23.2.2018
Lehtonen Emma Eveliina, Hämeenlinna
Nuutinen Sara Cecilia Elisabet, Janakkala
Oral Nezir, Nurmijärvi, valmistunut 25.1.2018
Strömbäck Julia Micaela, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018

Ruokapalvelun osaamisala, Kokki
Achour Souad Mustafa, Hämeenlinna
Ali Star Salim, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Cardoso Thalia Gonzalez, Hämeenlinna
Cekic Sibel, Hämeenlinna
Dahlgrén Amanda Peppi Alexandra, Hämeenlinna, valmistunut 24.1.2018
Forsman Pattama, Hämeenlinna
Hughes Lala, Hämeenlinna
Launiala Niina Emilia, Hämeenlinna
Mese Sebahat, Hämeenlinna
Nieminen Hanna Karoliina, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Rizun Olesia, Hämeenlinna
Rustami Alijan, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Salonen Sari Susanna, Hämeenlinna
Sarin Tino Mikael, Hämeenlinna
Temjun Chinarom, Hämeenlinna
Thongloue Maliwan, Hämeenlinna
Tikka Juliet Cheryl Aurora, Hattula
Vainio Antti Artturi, Hattula
Valkonen Janina Emma Amanda, Hämeenlinna
Wallenstjerna Sonya Christina, Hämeenlinna
Weckman Jere Markus, Hämeenlinna
Westerlund Porntip, Hämeenlinna
Vilkman Jere Samu Matias, Janakkala
Vilkman Tuukka Mikael, Hämeenlinna

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto

Kiinteistönhoidon osaamisala, kiinteistönhoitaja
Al Zouhairi Khoder, Hämeenlinna
Lindroth Jani-Pekka Eemeli, Hämeenlinna, valmistunut 23.2.2018
Mohammad Hashem, Hämeenlinna, valmistunut 1.2.2018
Oksanen Janne Juho Markunpoika, Janakkala
Raittila Samuli Juhani, Hattula, valmistunut 23.2.2018
Tanner Jasmin Juulia, Janakkala

Kone- ja metallialan perustutkinto

Valmistustekniikan osaamisala, Koneistaja
Hellgren Timo Pentti Juhani, Hattula
Jokinen Olli Antti Tapio, Hämeenlinna
Kyllönen Saga Johanna, Hämeenlinna
Lahtinen Jere Tapani Kristian, Hattula
Långstöm Matti Lauri Henrik, Hämeenlinna
Mikkola Ari Petteri, Hämeenlinna
Mäkinen Ville-Aapeli Emil, Hämeenlinna
Noori Ali, Hämeenlinna, valmistunut 24.1.2018
Pirttiniemi Mikko Einari, Hämeenlinna
Sainio Miikka Johannes, Hattula
Swara Rasul Barzan, Hämeenlinna
Valkeinen Kim Olavi, Hämeenlinna

Valmistustekniikan osaamisala, Levyseppähitsaaja
Hiltunen Kasper Tuomo Mikael, Hämeenlinna
Kallio Tommi Aleksanteri, Janakkala
Kaunisto Miska Aulis Mikael, Hämeenlinna
Raja-Ahde Onni Valtteri, Hämeenlinna
Saarinen Joel Kasper, Hämeenlinna

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Tuotantotekniikan osaamisala, Koneistaja
Hietala Sami Petteri, Hämeenlinna

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Lähdesmäki Maria Elisabeth, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Salminen Saaga Kyllikki, Hämeenlinna

Kuljetusalan ammattitutkinto

Tavarakuljetusten osaamisala
Lamberg Marko Johannes, Hämeenlinna

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto

Tuotteen suunnittelun ja valmistuksen osaamisala, Artesaani
Aaltonen Sari Irmeli, Akaa
Avdeikova Alisa Anne, Hämeenlinna
Ha Inchul, Urjala
Hieta Elina Johanna, Hämeenlinna
Jantunen Sirpa Minna Tuulikki, Kärkölä
Kavaliauskaite Alge Julija, Urjala
Kylvö Teemu Mikael, Urjala
Linjama Anniina Sofia, Vesilahti, Kaksoistutkinto
Riihinen Vaula Pia Karolina, Hämeenlinna
Sillanpää Mikko Samuli, Helsinki
Ylirönni Sauli Kalervo, Sastamala

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Finsk Jori Sakari, Hämeenlinna, valmistunut 28.2.2018
Holm Marika Kristiina, Hämeenlinna, valmistunut 28.2.2018
Hurskainen Laura Emilia, Hämeenlinna, valmistunut 28.2.2018
Kontula Merja Tuulikki, Janakkala, valmistunut 28.2.2018
Koskela Henna Riikka Eveliina, Hämeenlinna, valmistunut 28.2.2018
Laitamäki Mira Elina, Hämeenlinna, valmistunut 28.2.2018
Ojanperä Tiina Maria, Hämeenlinna, valmistunut 28.2.2018
Oksanen Jaana Hannele, Hämeenlinna, valmistunut 28.2.2018
Rantala Satu Katja Anneli, Janakkala, valmistunut 28.2.2018
Riikonen Nea Elina, Hämeenlinna, valmistunut 28.2.2018
Rytkölä Carita Pauliina, Hämeenlinna, valmistunut 28.2.2018
Salonen Irene Aleksandra, Hattula, valmistunut 28.2.2018
Suo Anni Suvi-Marjatta, Hämeenlinna, valmistunut 28.2.2018
Tuominen Marjo Hannele, Hämeenlinna, valmistunut 28.2.2018
Turkki Noora Carita, Hämeenlinna, valmistunut 28.2.2018
Viljak Anne, Hämeenlinna, valmistunut 28.2.2018

Lasinpuhaltajakisällin ammattitutkinto

Lahti Niko Olavi, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Pohjola Antti Matias, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Vainio Aada Aliina, Akaa, valmistunut 29.3.2018

Leipurin ammattitutkinto

Ketola-Savolainen Kirsi Maria, Hämeenlinna
Virtanen Elli Pauliina, Riihimäki

Liiketalouden perustutkinto

Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala, Merkonomi
Alaspää Juho Toivo Jalmari, Janakkala
Hieta Anni Kaarina, Hämeenlinna
Hyytinen Hugo Oskar Eliel, Hattula, valmistunut 18.5.2018
Klemetti Eero Olavi, Hämeenlinna, valmistunut 18.5.2018
Korkatti Siiri Sofia, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Korvakangas Joel Jussi, Hämeenlinna, valmistunut 3.5.2018
Kuittinen Katja Elina, Hämeenlinna
Kukkonen Nelli Oona Alina, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Laakso Vilma Anastasia, Hämeenlinna, Kaksoistutkinto, valmistunut 27.4.2018
Lampinen Juho-Jaakko Elmeri, Hämeenlinna
Lehtinen Toivo Tomi Tapani, Hämeenlinna, Kaksoistutkinto
Lehtonen Maija Emilia, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Mäenpää Eve Kristiina, Janakkala, valmistunut 25.1.2018
Mäenpää Harry-Pekka Herman, Hämeenlinna
Mäkipää Ida Ilona Josefina, Hattula, valmistunut 31.5.2018
Narsakka Naomi Carolina, Hämeenlinna, valmistunut 18.5.2018
Narva Tuukka Kalervo, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Nieminen Jeanette Ellionor, Hattula, valmistunut 22.2.2018
Nikula Santeri Veikko Eemeli, Hämeenlinna
Nuopponen Niklas Juuso Olavi, Hämeenlinna
Perkiömäki Unna Mari, Hämeenlinna, Kaksoistutkinto
Puoliväli Julius Aukusti, Hämeenlinna
Pöyhönen Katri Kristiina, Hämeenlinna, valmistunut 28.2.2018
Rehuttu Matias Konsta Petteri, Hämeenlinna
Reinikainen Ville Olavi, Hämeenlinna
Salmesvuori Janina, Hämeenlinna, valmistunut 13.4.2018
Sarva Venla Kristiina, Hattula
Schroderus Niko Markus, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Suvanto Suvi Kristiina, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Virtanen Emmi Johanna, Janakkala, valmistunut 27.4.2018

Talous- ja toimistopalvelujen osaamisala, Merkonomi
Ahonen Elias Onni Jalmari, Janakkala
Akkanen Aleksi, Lappeenranta
Hammarberg Krista Anika, Hämeenlinna, valmistunut 15.5.2018
Heikkilä Roosa Eveliina, Hattula, Kaksoistutkinto
Juhala Nico Patrik, Hämeenlinna
Järvenpää Jyri Aleksanteri, Janakkala
Koivula Annika Raili Elisabet, Loppi
Kolu Iina Karoliina, Hämeenlinna
Kuusinen Santeri Eetu Aleksi, Janakkala
Laakso Laura, Hämeenlinna, valmistunut 18.5.2018
Laine Aleksi Olavi, Hämeenlinna
Lehkonen Wäinö Aleksanteri Timonpoika, Hämeenlinna
Mattila Marko Juhani, Hämeenlinna
Oripelto Santeri Aleksis, Hattula, Kaksoistutkinto
Pitkälahti Janette Elisabet, Hämeenlinna
Saarinen Annika Aino Marja, Hattula
Sarin Iina Marianne, Hämeenlinna
Talja Petra Opri Elena, Janakkala, Kaksoistutkinto
Tuuri Iitu Iida Loviisa, Hämeenlinna
Viitala Matleena Annikki, Hämeenlinna
Virtanen Jaana, Hämeenlinna, valmistunut 8.2.2018
Vähäsarja Jonna Anneli, Hämeenlinna, valmistunut 22.2.2018

Logistiikan perustutkinto

Kuljetuspalvelujen osaamisala, Autonkuljettaja
Salonen Jere Santeri, Hattula

Kuljetuspalvelujen osaamisala, Linja-autonkuljettaja
Haapamäki Sini Tuulia, Hämeenlinna
Hyvärinen Eetu Petteri, Hattula
Hämäläinen Sonja Suvi Kristiina, Hämeenlinna
Kaliyappan Jeyanathan, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Pentikäinen Jesse Juhani, Hämeenlinna
Sivasubramaniam Yogeswaran, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018

Kuljetuspalvelujen osaamisala, Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
Aaltonen Milanna Iida Emilia, Hämeenlinna
Järvensuo Jesse Pauli Juhani, Hämeenlinna
Koivuaho Henri Juhani, Hämeenlinna
Kommio Juho Aleksi Antero, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Könnölä Markus Olavi, Janakkala
Laurén Joni Juhani, Pälkäne, valmistunut 27.4.2018
Mäkilä Miiko Petteri, Hämeenlinna
Ojalainen Ilppo Matti Henrik, Janakkala
Penttinen Toni Aleksanteri, Janakkala
Perälä Antti Sakari, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Rinne Nina-Anette, Hämeenlinna
Salonen Markus Niko Aleksi, Hämeenlinna
Santama Antti Kustaa Eemeli, Hämeenlinna
Soini Eduard, Hämeenlinna
Tyvijärvi Tomi Aarre Johannes, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Vuorinen Riku Olavi Juhani, Hämeenlinna

Varastopalvelujen osaamisala, Varastonhoitaja
Diop Modou, Hämeenlinna
Honkasaari Jani Jouni Juhani, Janakkala, valmistunut 31.1.2018
Kaurola Henry Niklas, Hämeenlinna
Numminen Simo Miika Matias, Janakkala
Pääskyvuori Jaakko Petteri, Janakkala
Saeed Mohammed Anas, Hämeenlinna

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Hänninen Tiia Mari, Hämeenlinna
Kivi Sanna Pauliina, Hattula
Laaksonen Jaana Katri Helena, Hämeenlinna, valmistunut 17.5.2018
Piho Tiia Jessika, Hämeenlinna
Roos Outi Tuulikki, Hämeenlinna, valmistunut 14.5.2018

Maanmittausalan ammattitutkinto

Andsten Jaakko Olavi, Masku
Hyvärinen Markku Heikki, Espoo, valmistunut 23.2.2018
Kuivainen Leena Marketta, Tuusula, valmistunut 22.1.2018
Laine Eemeli Werner, Turku
Sarkkila Joni Juhani, Turku

Maanmittausalan perustutkinto

Kartoittaja
Janhonen Niina Mariel, Tuusula
Korhonen Jesse Juhani, Vantaa, valmistunut 23.2.2018
Lehto Timo Juhani, Vihti
Mustola Jyri Matias Rafael, Kannus, valmistunut 29.3.2018
Mäkinen Suvi Ilona, Jämsä, valmistunut 27.4.2018
Pakkanen Mikko Paavo Johannes, Valkeakoski, valmistunut 23.2.2018
Rahikainen Jouni Petri Kalevi, Mikkeli, valmistunut 22.1.2018
Rantanen Mikko, Pori
Rautiainen Päivi Hannele, Kouvola, valmistunut 23.2.2018
Tarkkala Toni Pekka Juhani, Hattula
Turpeinen Henri Juhani, Järvenpää
Valtonen Oskari Tuomo Tapio, Akaa, valmistunut 23.2.2018

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto

Järvinen Leea Elisabet, Valkeakoski, valmistunut 25.1.2018
Koivumaa Jutta Katri Maria, Pälkäne, valmistunut 25.1.2018
Korhonen Miia Marika, Hämeenlinna, valmistunut 9.5.2018
Nurminen Pia Marianne, Hämeenlinna, valmistunut 25.4.2018
Parkkari Mia, Hämeenlinna, valmistunut 14.2.2018
Pönni Sinikka, Hämeenlinna, valmistunut 25.1.2018
Åhman Jukka Tapani, Lahti, valmistunut 26.4.2018

Matkailualan perustutkinto

Matkailupalvelujen myynnin ja tietopalvelujen osaamisala, Matkailuvirkailija
Kosonen Laura Karoliina, Hämeenlinna
Mikkola Eveliina Raakel Sofia, Hämeenlinna, Kaksoistutkinto
Nenita Irina, Riihimäki, valmistunut 24.5.2018

Matkailupalvelujen osaamisala, Matkailupalvelujen tuottaja
Ahola Iida Maria, Hämeenlinna
Hakkio Sonja Susanna, Orivesi
Hentilä Iina Emmi Juulia, Tampere
Honkavuori Nancy Anastasia, Helsinki
Kattelus Miisa Marianne, Hattula
Knuutila Eveliina Tuulikki, Tammela, Kaksoistutkinto
Koskinen Janetta Roosa Irene, Hämeenlinna
Laine Iida Josefiina, Valkeakoski, valmistunut 27.4.2018
Malin Pinja Dagmar Linnea, Hämeenlinna
Mourkus Fady Boulus Maher, Hämeenlinna
Palma Inari-Angelina, Tampere
Puputti Tinja Roosa Maria, Hämeenlinna
Ritola Sonja Lotta Maria, Hämeenlinna
Saarinen Emilia, Tammela, Kaksoistutkinto
Salakari Jenna Helena, Hämeenlinna, Kaksoistutkinto
Saviniemi Jenica Katariina, Hattula, valmistunut 29.3.2018
Toikka Eveliina Ilona, Janakkala
Tuovinen Henri Toivo Matias, Hämeenlinna, valmistunut 22.1.2018
Virolainen Maria Katariina, Hämeenlinna, valmistunut 22.1.2018

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Metallituotteiden pintakäsittelyjen osaamisala, Pintakäsittelijä
Häkli Elmeri Onni Anselmi, Janakkala
Junkkarinen Juho-Petteri, Kiuruvesi
Kemppi Tero Lauri Tapani, Janakkala
Kokkonen Joni Markus Kristian, Kiuruvesi
Kuusela Jani Petteri, Espoo
Lammia Teemu Antero, Hämeenlinna
Latvaniemi Heidi Marketta, Loppi
Lewandowski Pavel, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Majamaa Nelli, Janakkala
Paasovaara Antti Samuli, Iisalmi
Pasanen Aki Jere Juhani, Hämeenlinna
Pietikäinen Harri Heikki Mikael, Vieremä
Poutanen Santeri Juhani, Hämeenlinna
Remes Joel Joonas, Hämeenlinna
Somerpalo Aapo Eerikki, Hämeenlinna
Sonninen Markus, Iisalmi, valmistunut 5.2.2018
Tarino Santeri Aleksi, Janakkala
Toivonen Jari Juhani Olavi, Hämeenlinna
Turunen Teemu Juhani, Iisalmi
Uschanov Jere Kristian, Hämeenlinna
Vainio Ville Yrjö Petteri, Hämeenlinna
Vikman Henry Eemil, Hämeenlinna
Virtanen Ville Martti, Hämeenlinna, valmistunut 23.2.2018

Rakennusten pintakäsittelyjen osaamisala, Maalari
Hyvönen Saku Jani Oswald, Hämeenlinna
Jokivalo Janita Pauliina, Hämeenlinna
Lausamo Samu Verneri, Janakkala
Leppänen Emil Kasper Kalervo, Hämeenlinna
Nejati Mohammad Habib, Hämeenlinna
Sirén Laura Maria, Hattula
Wadhwa Joska Setbir, Hämeenlinna
Viitikko Kristian Jooel, Hämeenlinna

Pintakäsittelymestarin erikoisammattitutkinto

Hämäläinen Mia, Hyvinkää
Lähde Petri, Kerava

Puualan perustutkinto

Puuseppä
Heinäjoki Antti Tapani, Hämeenlinna
Järvinen Jesse Joonas, Hämeenlinna
Kuusniemi Joel Rafael Aleksander, Hämeenlinna

Päihdetyön ammattitutkinto

Hannunkari Lasse Johannes, Hämeenlinna, valmistunut 23.2.2018

Rakennusalan perustutkinto

Maarakennuksen osaamisala, Maarakentaja
Kallio Mikko Rudolf, Hattula

Talonrakennuksen osaamisala, Talonrakentaja
Balk Tanja Anita, Hämeenlinna
Habeb Mohamed Dhahir, Hämeenlinna
Jokipalo Miika Matias, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Kohtala Jenna Elina, Hämeenlinna
Kääriä Aatu Kustaa, Hämeenlinna, valmistunut 23.2.2018
Laine Oskari Albert, Hämeenlinna
Lappalainen Aleksi Einari, Janakkala
Lehtonen Konsta Vertti Elmeri, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Leivonsalo Veli-Matti, Hämeenlinna
Miettinen Vili-Pekka Aleksi, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Paloniitty Joonas Aleksanteri, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Piispanen Henri Eino Ilmari, Hämeenlinna
Rasoul Pishtiwan Swara Rasoul, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Ronkainen Miska Mikael, Forssa
Ruoho Aleksi Joni Markus, Hattula

Ravintolakokin ammattitutkinto

Lalli Hanna-Riitta, Hattula, valmistunut 23.2.2018

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto

Lahdenperä Anne, Hämeenlinna, valmistunut 23.4.2018

Sisustusalan ammattitutkinto

Lahtinen Hilja Elviira, Hämeenlinna, valmistunut 23.1.2018
Nevalainen Maritta Hannele, Espoo

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Ensihoidon osaamisala, Lähihoitaja
Jokinen Åna Nina Katariina, Hyvinkää, valmistunut 27.4.2018
Kraft Heidi Emilia, Hämeenlinna
Kupiainen Nuutti Teemu Tapio, Janakkala, valmistunut 27.4.2018
Lehtimäki Marianne Susan, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Leinonen Onni Aleksanteri, Hämeenlinna
Mäki-Kulmala Tuomo Mikko Aleksi, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Penttilä Janet Susanna, Hämeenlinna
Raussi Hanna Dagmar, Riihimäki, valmistunut 27.4.2018
Toivonen Ninni Elina, Hämeenlinna
Vartiainen Johanna Karoliina, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Weckman Eetu Kristian Valtteri, Hämeenlinna

Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala, Lähihoitaja
Ahtiainen Heidi Aiju Marjukka, Hämeenlinna
Alkio Maria Teresa, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Berg Linda Eeva Maria, Hämeenlinna
Brännare Emilia Anna-Sofia, Hämeenlinna
Erkkilä Salla Aurora, Hämeenlinna, Kaksoistutkinto
Heiskanen Miia Maria, Hämeenlinna
Helenius Jasmiina Roosa-Maaria, Janakkala
Helkiö Heidi Marita, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Jantunen Mia Marica, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Jokinen Aaro Onni Emil, Janakkala
Järvelä Taika Juulia, Hattula
Kallio Alise Kristiina, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Kantola Veera Eira Anneli, Hämeenlinna
Kapepula Mukonkole Germaine, Helsinki
Kivilompolo Kaisa Pauliina, Hämeenlinna
Korvakangas Kia-Katrine, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Koskinen Sanni Kiia Karoliina, Hämeenlinna
Lappalainen Wenla-Wiktoriina, Rauma
Latosaari Sanni Emilia, Valkeakoski, valmistunut 29.3.2018
Lehtimäki Marita Hannele, Hämeenlinna
Lehtonen Oona Sofia, Hämeenlinna
Leinonen Marianna Alexandra, Pälkäne
Lembavere Merlin, Hämeenlinna
Lindholm Mirka Petronella, Hämeenlinna
Lintumäki Julia Sara Susanna, Hämeenlinna
Lundqvist Katri Katariina, Loppi, valmistunut 29.3.2018
Mankinen Paulina Linda, Janakkala
Mese Cansel, Hämeenlinna
Mäkelä Ritva Anne Aulikki, Hämeenlinna
Mäki Maarit Ilona, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Männistö Teija Margareeta, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Nieminen Noona Julianna, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Nieminen Nea Maarit Alexandra, Janakkala
Nummela Elena Jemina Marjaana, Hämeenlinna
Orrberg Merja Maria, Hämeenlinna
Papinsilta Mirka Maria, Janakkala
Raitanen Rosanna Senja Maria, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Siltola Tiia Maria, Hämeenlinna
Syrjänen Helinä Anniina, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Talja Wilma Laura Maria, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Tirkkonen Heidi Kristiina, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Vehmas Piia Kristiina, Hämeenlinna

Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala, Lähihoitaja
Hatakka Tia Kristiina, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Kinnunen Jasmin Jounintytär, Janakkala
Koskela Anna Henriikka, Hämeenlinna
Koskinen Riia Sanni Katariina, Hattula, Kaksoistutkinto
Leino Laura Ilona, Hämeenlinna
Mäkinen Heikki Pekka Ensio, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Mäkitaipale Noora Anneli, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Mäkitalo Jaana Orvokki, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Papunen Doris Nina Birgit, Janakkala, valmistunut 27.4.2018
Salminen Jenna Maria, Janakkala
Suopuro Jutta Katariina, Hämeenlinna
Vikeväkorva Marianna, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, Lähihoitaja
Akbari Omid, Tampere, valmistunut 27.4.2018
Ananin Anni Oona Emilia, Janakkala
Ghulam Nabi Marwiza, Hämeenlinna
Helminen Onni Eemeli, Hämeenlinna
Helminen Santeri Samuli, Hämeenlinna
Hietala Joona Jaakko Olavi, Hämeenlinna
Hiltunen Peppi Ambrosia Anneli, Hämeenlinna, Kaksoistutkinto
Hyrkäs Jaakko Vihtori, Akaa
Hyvönen Oona Fanni Jennika, Hämeenlinna
Impola Leevi Henrikki, Hämeenlinna
Jokinen Essi Ilona, Janakkala
Järvinen Sini Jasmin Annele, Hämeenlinna
Karvinen Sara-Maria, Hämeenlinna
Kirjavainen Virpi Maritta, Hattula
Koivula Jeanette Emmi Amanda, Hattula
Käsnänen Antti Jaakko, Hämeenlinna, valmistunut 26.2.2018
Lehtiö Jutta Helena, Hattula
Lääkkölä Enni Elisa, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Markkula Santra Lyydia Lisbet, Hämeenlinna
Markoff Helmi Kerttu Loviisa, Hämeenlinna
Mikkonen Milla Maria, Janakkala
Mäkinen Julia Ida Olivia, Hämeenlinna
Olander Jere Petteri, Valkeakoski
Osama Abdulkarim Mohamed, Hämeenlinna
Ostrovskij Kaarin Alexsandra, Janakkala
Pohjalainen Tiina Helena, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Pulkki Sakari Antti Juhani, Hämeenlinna
Pulkkinen Joel Alexander, Hämeenlinna
Pyykkönen Heli Kristiina, Hattula, valmistunut 26.2.2018
Rantonen Katja Karoliina, Hämeenlinna, valmistunut 26.2.2018
Riikonen Vanessa Sandra, Hattula
Ropponen Kaisa Tuulikki, Hämeenlinna
Rosenberg Reetta Kaisa Sofia, Hämeenlinna
Saarinen Julia Amanda Aleksandra, Janakkala, Kaksoistutkinto
Saastamoinen Hanna-Julia, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Salonen Miia Tuulikki, Riihimäki, valmistunut 29.1.2018
Savikko Essi Katariina, Urjala, valmistunut 27.4.2018
Saviniemi Sari Anneli, Hattula, valmistunut 29.1.2018
Savolainen Atte Onni Juhani, Hämeenlinna
Siltola Eevi Eveliina, Janakkala
Smeds Kati Johanna, Hausjärvi, valmistunut 29.1.2018
Sohlman Mirjami Sisko Hannele, Loppi, valmistunut 26.2.2018
Sokka Saara Telma Talvikki, Hämeenlinna
Takala Noora Emilia, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Tiensuu Tiina Katriina, Hämeenlinna, valmistunut 29.1.2018
Toroskainen Jenna Emilia, Hämeenlinna
Tuominen Maaria Jasmin, Hattula, Kaksoistutkinto
Tuusa Yukari, Hämeenlinna
Täppinen Lotta Kristiina, Hämeenlinna
Vaittinen Anna, Urjala, valmistunut 29.1.2018
Waldén Rasmus Kalle Eemeli, Hämeenlinna, Kaksoistutkinto
Weyrah Hodo Abdirahman, Hämeenlinna
Virtanen Vesa Ilmari, Hämeenlinna
Yliriesto Emilia Kristiina, Janakkala

Vammaistyön osaamisala, Lähihoitaja
Aaltonen Emilia Orvokki, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Aro-Koivisto Lotta Emilia, Janakkala
Eklöf Sofia Aleksandra, Hattula
Hinkkuri Janika Mariia Emilia, Hämeenlinna
Häggman Tiia Ida-Maria, Hämeenlinna
Kortesoja Minna Karoliina, Janakkala
Myllymäki Saku Onni Ossian, Hämeenlinna
Mäkelä Karoliina Emma Aurora, Hämeenlinna
Mäkinen Tessa Kaarina, Janakkala
Rantanen Joni Petteri, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Rinne Jenna Anneli, Hämeenlinna
Salo Noora Helena, Hämeenlinna
Toivonen Emilia Vilhelmiina, Hattula
Vainio Tanja Hannele, Hämeenlinna, valmistunut 29.1.2018
Vuorinen Mikko Valtteri, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018

Vanhustyön osaamisala, Lähihoitaja
Aaltonen Aino Marjut Emilia, Hämeenlinna
Aho Kirsi Katri Helena, Hämeenlinna
Alava Anne Maarit Hannele, Hämeenlinna
Doreste Niemi Tomas, Akaa, valmistunut 29.3.2018
Ilomäki Eija Maarit, Hämeenlinna
Kulmala Amanda Anna Maria, Hämeenlinna
Niemi Sari Elina, Hämeenlinna
Ojala Sani Anniina, Hämeenlinna
Orava Helena Ritva Kaarina, Hämeenlinna
Vilen Ulla Anna-Liisa, Janakkala

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Automaatioasentaja
Inkanen Iivari Eetu Mikael, Hämeenlinna
Jokinen Joel Antero, Hattula
Kaurtola Ilari Eemil, Hämeenlinna
Laine Saku Jussi Eemeli, Hämeenlinna, Kaksoistutkinto
Lemola Taneli Jaakko Verneri, Hämeenlinna
Lepistö Jouni Kalevi, Janakkala
Luojus Ilmari Heikki Antero, Hämeenlinna, Kaksoistutkinto
Mirseyedi Diar, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Pajavuori Niko Petteri, Hämeenlinna
Pekarila Elias Juho Jeremias, Hämeenlinna
Peltola Mikko Ilmari, Hattula
Pyykönen Antti Ewald Armas, Hämeenlinna
Pöytäkivi Juho Eetu Oskari, Hämeenlinna
Riippi Onni Aleksanteri, Hämeenlinna
Shults Kevin, Hämeenlinna
Wallenius Saku Olavi Mikael, Hämeenlinna
Vuorinen Miika Jere Kristian, Hämeenlinna
Välkkynen Lauri Olli Valtteri, Janakkala

Sähköasentaja
Alakotila Niklas Jaakko Olavi, Hattula
Heinimäki Samuli Oskari, Hämeenlinna
Helkiö Aleksi Ville Olavi, Hämeenlinna
Jalli Tommi Matias, Hämeenlinna
Kainulainen Tuomas Santeri, Hämeenlinna
Lahikainen Otto Emil, Janakkala
Lahti Onni Sameli Jannenpoika, Hämeenlinna
Norokallio Ilkka Aulis, Hämeenlinna
Oksanen Niko Juho Petteri, Janakkala
Roos Tuukka Tapani, Hämeenlinna
Valkama Santeri Toivo Aukusti, Hämeenlinna
Vehmas Toni Aleksi, Janakkala
Ventola Aleksi Valtteri, Hämeenlinna
West Niklas Ilmari, Hattula
Viitaniemi Miikka Antero, Hämeenlinna
Yildirim Tuomas Timo Örem, Hämeenlinna

Talonrakennusalan ammattitutkinto

Seppä Ilkka Kaleva, Kangasala, valmistunut 6.2.2018

Talotekniikan perustutkinto

Putkiasennuksen osaamisala, Putkiasentaja
Aaltonen Tatu Aleksi, Hämeenlinna, valmistunut 23.2.2018
Hellsten Riku Tapani, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Mertamo Valtteri Kristian, Janakkala, valmistunut 29.3.2018
Mäensivu Pasi Pekka, Janakkala
Pylkkänen Rasmus Ville Valtteri, Hattula, valmistunut 29.3.2018
Sarkola Mikko Olavi, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Suonpää Lauri Johannes Juhanpoika, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Suoranta Sami Johannes, Janakkala
Tiitto Aki Kristian, Hattula
Tuomilehto Eemil Jaakko Matti, Hämeenlinna
Törrönen Tuukka Samuel, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Viik Akseli Eino Ilmari, Hämeenlinna
Yli-Marttila Antti Mikael, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018

Taloushallinnon ammattitutkinto

Kilpiäinen Saana, Hattula, valmistunut 22.1.2018
Lamminheimo Hilkka, Hämeenlinna, valmistunut 18.1.2018

Kirjanpitäjän osaamisala
Lähteenmäki Laura Eveliina, Hämeenlinna, valmistunut 22.5.2018

Tarjoilijan ammattitutkinto

Väätäinen Klaara Anna Lyydia, Akaa, valmistunut 29.1.2018

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto

Jalkinealan osaamisala, Suutari
Backman Marina Susanna, Kerava
Niemi Rainer Johannes, Hämeenlinna
Pihlajinen Miklos Santeri, Hämeenlinna
Räsänen Niko Antero, Hämeenlinna
Salonen Markku Juhani, Janakkala
Sipponen Jarna Heidi Anniina, Forssa

Vaatetuksen osaamisala, Modisti
Hämäläinen Utu, Hämeenlinna

Vaatetuksen osaamisala, Sisustusompelija
Abbas Inas, Hämeenlinna
Kallio Kreeta Pauliina, Tampere, valmistunut 23.2.2018
Kitinoja Sari Hannele, Riihimäki, valmistunut 27.4.2018
Majaranta Mari Kaarina, Hämeenlinna, valmistunut 31.5.2018
Toama Khazael Ahmad, Hämeenlinna

Vaatetuksen osaamisala, Vaatetusompelija
Anttila Hanne Anita, Janakkala
Heinjoki Sari Anneli, Hämeenlinna
Huuskonen Anna Helena, Hämeenlinna
Joensuu Alina Ida Emilia, Riihimäki
Kivinen Jennina Aleksina, Hämeenlinna
Nakarasin Suwanan, Hämeenlinna
Nuorteva Jenna Elina Susanna, Hämeenlinna

Teollisen pintakäsittelijän ammattitutkinto

Hipari Petri Kalervo, Nurmijärvi
Koivula Riku Kristian, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Niemi Laura Elina, Joutsa

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto

ICT-asentaja
Ketola Valtteri Matti Mikael, Hämeenlinna
Laine Aaro Mikael, Hämeenlinna
Mirseyedi Peshawa, Hämeenlinna
Muilu Ville Antti Olavi, Hämeenlinna
Näre Samuli Veli Olavi, Hämeenlinna
Rantti Konsta Jussi Oskari, Hämeenlinna
Saarinen Tomi Kristian, Hämeenlinna
Salonen Roope Oskari, Sysmä
Saunalammi Toni Juhani Kristian, Hattula
Sillanpää Julius Jarkko Tapani, Hämeenlinna
Vainio Miikka Allan, Hämeenlinna
Virolainen Juuso Matti Antero, Hämeenlinna
Vuorinen Erik Aarno Kalervo, Hattula

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Ohjelmistotuotannon osaamisala, Datanomi
Hapulahti Arttu Kasperi, Janakkala
Hovila Aleksi Ilmari Jarinpoika, Hämeenlinna, valmistunut 23.2.2018
Häkkinen Joel Olavi, Hämeenlinna, valmistunut 27.4.2018
Kivimäki Teemu Johannes, Hämeenlinna, valmistunut 23.2.2018
Kumpula Miikka Juhani Matias, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Käkönen Aleksi Juho Ilmari, Hämeenlinna, valmistunut 23.2.2018
Lahti Heikki Eemeli, Hämeenlinna, valmistunut 23.2.2018
Laitinen Oskari Juhani, Hämeenlinna, valmistunut 29.3.2018
Latvala Tomas Eino Tapani, Hämeenlinna, valmistunut 23.2.2018
Mese Veli Can, Hämeenlinna, valmistunut 23.2.2018
Niemi Tuukka Matias, Janakkala, valmistunut 29.3.2018
Takkumäki Tuomas Juhani, Hämeenlinna, valmistunut 23.2.2018
Ylöstalo Juho Toivo Aleksi, Hämeenlinna
Öhberg Joona Mikael, Hämeenlinna, valmistunut 23.2.2018

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto

Aho Juuso Matias, Hämeenlinna
Isokorpi Mika Markus, Hämeenlinna
Itäluoma Outi, Hämeenlinna, valmistunut 18.4.2018
Kujala Heini, Hämeenlinna, valmistunut 18.4.2018
Leppänen Marjo Elina, Asikkala, valmistunut 18.4.2018
Nylander Satu, Hämeenlinna, valmistunut 18.4.2018
Ojanen Anne Hillevi, Hämeenlinna, valmistunut 18.4.2018
Pasanen Marju Hannele, Hämeenlinna
Ruhala Arto, Hämeenlinna, valmistunut 22.5.2018
Siirilä Kirsi Marketta, Janakkala
Tiesmaa Leena Maria, Hämeenlinna
Välkkynen Jari, Hausjärvi

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto

Verhoilun osaamisala, Verhoilija
Al-Abbasi Jasem, Hämeenlinna
Habibi Ali, Hämeenlinna
Koskinen Tiia Susanna, Hattula
Merilä Sini Pilvi, Forssa
Rantasaari Mervi, Hämeenlinna

Lämpimät onnittelut valmistuneille!
© 2018 Koulutuskuntayhtymä Tavastia