Ammattiopisto Tavastiasta ammattiin valmistuneet

Ammattiopisto Tavastiasta 31.5.2019 ammattiin valmistuneet opiskelijat. Päivämäärä nimen perässä kertoo, että opiskelija on valmistunut jo aikaisemmin keväällä. Lisäksi ammattiin valmistui 158 opiskelijaa, jotka eivät halua nimeään julkaistavan.

Autoalan perustutkinto

Autotekniikan osaamisala, Ajoneuvoasentaja
Haapala Antti Tommi Juhani, Janakkala
Haavikko Kaius Petri, Hämeenlinna
Ijäs Juuso Taneli, Hämeenlinna
Kaitala Joonas Veikko Eemil, Hämeenlinna, valmistunut 17.5.2019
Karkkula Lauri Henrik, Hämeenlinna
Lahtinen Topi Veikka Kustaa, Hattula
Lappalainen Valtteri Aatto Juhani, Hämeenlinna
Lehtinen Aleksi Juho Sakari, Hämeenlinna
Lundström Veeti Risto Valtteri, Hämeenlinna, valmistunut 18.4.2019
Pakarinen Eetu Eemeli, Hämeenlinna
Pellikka Lassi Aleksi, Hämeenlinna
Renfeldt Kalle Aukusti, Hämeenlinna
Ryyppö Juuso Johannes, Hattula
Rökman Eemeli Kalle Allan, Hämeenlinna
Salminen Jami Juhani, Hämeenlinna
Salo Aki Kalevi, Hämeenlinna
Soininen Ville Pekka Antero, Hattula
Suvanto Samuli Aleksanteri, Hämeenlinna
Tapaila Veeti Eemeli, Hämeenlinna
Varkila Teemu Tapani, Hämeenlinna
Vesterinen Vili Valtteri, Hattula
Virtanen Jani Mikael, Hämeenlinna

Elintarvikealan perustutkinto

Leipomoalan osaamisala, Leipuri-kondiittori
Kaila Emma Amanda Sofia, Hattula
Kauhanen Viivi Kaarin, Hattula, kaksoistutkinto
Muangmai-Harsio Supawaree, Janakkala
Nenonen Sanna Marita, Riihimäki
Uusi-Illikainen Cesilia Leea Susanna, Hattula
Virtanen Oona Sisko Eveliina, Hämeenlinna, kaksoistutkinto

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Kampaajatyön osaamisala, Kampaaja
Kuusivaara Vera Ida Ilona, Hämeenlinna

Hiusalan perustutkinto

Parturi-kampaaja
Hristova Violeta Marinova, Hämeenlinna
Hymander Aurora Saana Maria, Hämeenlinna
Hyvärinen Ida Eveliina, Hattula
Kesti Jessica Amanda, Forssa
Koskenranta Inka Jasmin Erika, Forssa
Kulju Aliina Elviira Hannele, Janakkala
Sinikivi Minttu Pauliina, Hämeenlinna
Valkama Meri Tuulia, Hämeenlinna
Vikman Sani Eriika, Hämeenlinna

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Asiakaspalvelun osaamisala, Tarjoilija
Lundberg Jenna Julia, Hämeenlinna

Ruokapalvelun osaamisala, Kokki
Al-Obaidi Asmaa Mokhles Khalid, Hämeenlinna, valmistunut 5.4.2019
Aydin Elif, Hämeenlinna
Cekic Nurten, Hämeenlinna, valmistunut 22.3.2019
Helminen Annamari Niina Matilda, Hämeenlinna
Hyytiäinen Jere Eemeli, Janakkala
Kallio Sam Sebastian, Hattula
Kananen Ella Josefine, Hämeenlinna
Koivisto Mari Sofia Emilia, Hämeenlinna
Koskinen Joni Jaakko Juhani, Hämeenlinna
Kurvinen Matzee, Hämeenlinna, valmistunut 3.5.2019
Lassila Mariia Johanna, Hämeenlinna
Mäkinen Ida Ulrika, Nurmijärvi
Olkkola Joonas Olli Oskari, Hämeenlinna, valmistunut 3.5.2019
Pohjonen Joona Simo-Santeri, Hattula
Rostamo Katri Elise, Janakkala
Rusila Elisa Maria Reetta, Hämeenlinna
Ryöppy Pasi Johannes, Hämeenlinna, valmistunut 17.5.2019
Saarinen Marianna Eveliina, Hausjärvi, valmistunut 3.5.2019
Saario Ilkka Juhani, Hämeenlinna, valmistunut 17.5.2019
Salminen Elias Toivo Mikael, Hämeenlinna
Tiistola Sara Titta Maria, Hattula
Virtanen Pinja Silja Helena, Hämeenlinna
Öztürk Hatice, Hämeenlinna, valmistunut 22.3.2019
Öztürk Kadir, Hämeenlinna, valmistunut 22.3.2019

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto

Kiinteistönhoidon osaamisala, Kiinteistönhoitaja
Ahmed Iise Shueyb, Hämeenlinna
Aho Miia Kristiina, Hämeenlinna, valmistunut 22.3.2019
Jeylani Mohamed Mukhtar, Hämeenlinna
Karuvadiyil Samuel Lineesh, Hämeenlinna
Korla Korla, Punkalaidun
Laakso Santtu Tuomas Alarik, Janakkala
Mahamud Isman Mahamud, Hämeenlinna
Mohammed Bashir Abdihakin, Hämeenlinna
Niittymäki Mikko Elmer, Hämeenlinna
Pyhtilä Sami Juhani, Hämeenlinna
Ranki Leevi Esa Antero, Janakkala
Razi Babu, Janakkala
Tamminen Jussi Emil Matias, Hämeenlinna
Vuorinen Juhani Veikka Matias, Hämeenlinna

Kone- ja metallialan perustutkinto

Valmistustekniikan osaamisala, Koneistaja
Ali Hussain Alkena Hussain, Hämeenlinna, valmistunut 3.5.2019
Friberg Roope Eemeli, Janakkala
Laurila Timo Reino Ilmari, Hattula
Muhammad Zaki Abdullah Saad, Hämeenlinna, valmistunut 18.4.2019
Penttilä Vili Juhani, Janakkala
Puustinen Jasper Kristian, Hämeenlinna
Pärssinen Petteri Aleksi, Hämeenlinna, valmistunut 5.4.2019
Salonen Mikael Marko Kalervo, Janakkala, valmistunut 3.5.2019
Talasniemi Sami Kristian, Janakkala

Valmistustekniikan osaamisala, Levyseppähitsaaja
Issa Zaher, Hämeenlinna
Sivula Otto Ville, Karkkila

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Tuotantotekniikan osaamisala, Levyseppähitsaaja
Jalava Tero Ilmari, Hämeenlinna
Jussila Sami Lauri Ensio, Hämeenlinna

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto

Puhdistuspalvelujen osaamisala, Toimitilahuoltaja
Kovács Anett, Hämeenlinna
Kurikova Elena, Hämeenlinna
Ramirez Acosta Eladia, Hämeenlinna
Tiengtam Rotjana, Hämeenlinna
Zaninka Esperance, Janakkala

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Nykänen Senja Sofia, Riihimäki, valmistunut 5.4.2019

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto

Tuotteen suunnittelun ja valmistuksen osaamisala, Artesaani
Matikainen Minna Kaarina, Espoo
Rebane Viktoria, Hämeenlinna
Tanninen Kirsi Marita, Hämeenlinna

Liiketalouden perustutkinto

Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala, Merkonomi
Ali Haidar Muntadar, Hämeenlinna
Erkkilä Roosa Maria, Janakkala
Hautala Iida Katariina Juliet, Hämeenlinna
Hoikkala Marko Juhani, Hämeenlinna, valmistunut 22.3.2019
Jokinen Jaromir Pentinpoika, Hämeenlinna
Kettunen Sonia Katri Sofia, Hämeenlinna, valmistunut 3.5.2019
Kuokka Eetu Aleksi Mikael, Hämeenlinna
Lehtonen Janne Mikko Tapani, Hämeenlinna
Pääkkönen Eerika Ebba Alina, Janakkala
Salonen Lea Marikki, Hattula, kaksoistutkinto
Weyrah Rahma Suleyman, Hämeenlinna
Vilkman Jasmin Maria, Hyvinkää
Vuorinen Tuuli Veera Elina, Hämeenlinna

Talous- ja toimistopalvelujen osaamisala, Merkonomi
Aalto Tuomas Kalervo, Hattula
Alija Nori, Hämeenlinna
Aspholm Emmi Viivi Amanda, Hämeenlinna, valmistunut 3.5.2019
Hakala Ida Julia, Hämeenlinna, valmistunut 3.5.2019
Heikinheimo Aada Emilia, Hattula
Heino Markus Aleksanteri, Janakkala
Kanerva Turo Topias, Hämeenlinna
Karhunen Enni Elisabeth, Hämeenlinna, valmistunut 3.5.2019
Kivelö Sani Emilia, Hämeenlinna, kaksoistutkinto
Koskinen Valtteri Aarne Johannes, Janakkala
Kovács Àdàm, Hämeenlinna
Kurppa Milla Annika, Janakkala, kaksoistutkinto
Lehtinen Anni Katariina, Hämeenlinna, valmistunut 17.5.2019
Maula Henriikka Eveliina, Hämeenlinna
Mäkitalo Vivian Josefiina, Hattula
Nurminen Inka-Emilia Hannele, Hämeenlinna, kaksoistutkinto
Pönni Julia Karoliina, Hattula, kaksoistutkinto
Tamminen Emilia Marjatta, Janakkala, kaksoistutkinto
Tossavainen Milja Eveliina, Hämeenlinna

Logistiikan perustutkinto

Kuljetuspalvelujen osaamisala, Linja-autonkuljettaja
Keskinen Markku Tapani, Hämeenlinna, valmistunut 22.3.2019

Kuljetuspalvelujen osaamisala, Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
Hakanen Mikael Pasi Aleksi, Janakkala
Hamberg Niklas Pentti Hermanni, Janakkala
Henttinen Saija Liisa Tuulia, Hämeenlinna
Krokberg Miska Johannes, Janakkala
Pakola Titta Emilia, Hämeenlinna
Ranta-Aho Jere Matti Oskari, Hämeenlinna
Salminen Tuukka Oiva Kristian, Hämeenlinna
Tolvanen Marko, Hämeenlinna, valmistunut 18.4.2019

Kuljetuspalvelujen osaamisala, Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja ja Linja-autonkuljettaja
Mustonen Eveliina Birgitta, Hämeenlinna
Snellman Terhi Hannele, Hämeenlinna

Varastopalvelujen osaamisala, Varastonhoitaja
Helin Risto Juhani, Janakkala, valmistunut 22.3.2019
Kajula Ville Santeri, Tammela
Krokberg Miikka Juhani, Janakkala
Saarakkala Janne Samuli, Janakkala
Salmi Markku Heikki, Hämeenlinna
Taha Abdu Omar, Janakkala

Maanmittausalan perustutkinto

Kartoittaja
Liski Maaret Jenny Alina, Lohja

Matkailualan perustutkinto

Matkailupalvelujen osaamisala, Matkailupalvelujen tuottaja
Ahola Joanna Elisa Kristiina, Hämeenlinna
Kettunen Elmiira Kerttu, Hämeenlinna, kaksoistutkinto
Komsi Lucia Saara Matilda, Hämeenlinna
Laakso Mette Sara Hannele, Hämeenlinna
Laine Anni Elina Päivikki, Hämeenlinna
Mäkinen Ronja Jasmin, Hämeenlinna
Saastamoinen Nina Emilia, Hämeenlinna
Sandvik Juulia Katariina, Janakkala
Suomies Suvi Jonna Carita, Janakkala, kaksoistutkinto

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Metallituotteiden pintakäsittelyjen osaamisala, Pintakäsittelijä
Heinäjoki Mika Olavi, Hämeenlinna
Klasmeier Maximilian Gordon, Hausjärvi
Lauren Jani Pekka Kalevi, Hämeenlinna
Mustikkamaa Miikka Valtteri, Hämeenlinna
Reentie Jesse Oskari, Hattula
Sipponen Teemu Matias, Hämeenlinna

Rakennusten pintakäsittelyjen osaamisala, Maalari
Ala-Kotila Inna Elviira, Hämeenlinna
Heikkilä Hanna Karita, Urjala
Hovila Amanda Linnea Katianna, Hämeenlinna
Kalliomäki Santeri Iivari Juusonpoika, Hämeenlinna
Koivula Nelli Emilia, Hämeenlinna
Luukkainen Väinö Edu Oskari, Hämeenlinna
Ristamäki Eveliina Anni Matilda, Hämeenlinna
Yli-Malmi Sebastian Jimi Patrik, Hämeenlinna

Pintakäsittelymestarin erikoisammattitutkinto

Toivo Helena Eveliina, Tampere, valmistunut 18.4.2019

Rakennusalan perustutkinto

Maarakennuksen osaamisala, Maarakentaja
Hillberg Matias Elmeri, Hämeenlinna

Talonrakennuksen osaamisala, Talonrakentaja
Bakauoli Mohammad Zamir, Hämeenlinna
Fagerström Kristian Juho Uolevi, Hämeenlinna, valmistunut 3.5.2019
Iivainen Jussi Samuli, Hämeenlinna, valmistunut 5.4.2019
Käki Iiro Matti Ilmari, Janakkala, valmistunut 5.4.2019
Mörk Jan Kristian, Hämeenlinna
Sinisalo Aaro Artturi Juhani, Janakkala
Untinen Jere Unto Petteri, Loppi, valmistunut 3.5.2019
Winkelmann Joel Marcus, Hämeenlinna
Volkov Evgeny, Imatra

Maarakennuksen osaamisala, Maarakentaja ja Talonrakentaja
Mörk Niklas Mikael, Janakkala, valmistunut 5.4.2019
Tervaniemi Topi Kalle, Hämeenlinna, valmistunut 5.4.2019

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Ruokapalvelun osaamisala, Kokki
Saukkoriipi Marika Anja Emilia, Hämeenlinna, valmistunut 18.4.2019

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Ensihoidon osaamisala, Lähihoitaja
Haakana Aki Petteri, Hämeenlinna
Kiiskinen Noora Meiju Marjukka, Hämeenlinna, valmistunut 11.4.2019
Lankinen Arttu Juhani, Hattula
Mikkonen Pekka Jalmari, Hämeenlinna
Paasikivi Edit Miina Josefiina, Hämeenlinna
Toivonen Tero Uolevi, Loppi, valmistunut 11.4.2019

Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala, Lähihoitaja
Aaltonen Noora Amanda, Hämeenlinna
Gröndahl Tiia Marika, Raisio
Hakala Laura Susanna, Janakkala
Hakala Sonja Marjaana, Riihimäki
Haverinen Outi Hannele, Janakkala, valmistunut 2.5.2019
Heikkurinen Miia Margit, Hämeenlinna, valmistunut 11.4.2019
Hemilä Nelly Adeliina, Hämeenlinna
Hiltunen Reetta Kaisa-Stina, Hämeenlinna
Holopainen Eve Iida Maria, Janakkala
Huuskonen Rosa Emilia, Hämeenlinna
Hämäläinen Laura Emilia, Hämeenlinna, valmistunut 11.4.2019
Jeskanen Samu Valtteri, Hämeenlinna
Jokela Hanna-Kaisa Emilia, Hattula, valmistunut 11.4.2019
Jokila Teija Tuulikki, Tammela
Jokinen Jere Eetu Sakari, Hämeenlinna
Järvenpää Saara Lilja Kaisa, Akaa
Karjalainen Ida Vilhelmiina, Hämeenlinna, valmistunut 2.5.2019
Kuusiaho Sini Eeva Johanna, Tampere, valmistunut 11.4.2019
Kuusijärvi Kiia Susanna, Hämeenlinna, kaksoistutkinto, valmistunut 16.5.2019
Laakso Nella Iida Karoliina, Hämeenlinna
Laitila Milla Helena, Hämeenlinna
Litja Lauri Juhani, Hämeenlinna, valmistunut 2.5.2019
Merisalo Inka Emilia, Hämeenlinna
Miettinen Minna Maria, Hämeenlinna, valmistunut 11.4.2019
Nurmi Vili Albert, Hämeenlinna, valmistunut 2.5.2019
Nurola Laura Pauliina, Hämeenlinna
Ovaskainen Sanna Marjaana, Hämeenlinna
Packalén Laura Emma Juulia, Hämeenlinna
Papinkivi Anni Esteri, Hämeenlinna, valmistunut 11.4.2019
Poikulainen Katri Johanna, Hattula
Raitala Saku Matias, Hattula
Rönkkö Heta Elisabet, Hämeenlinna
Saranpää Petra Marika, Hämeenlinna
Sattari Sejad, Hämeenlinna
Toivonen Elmo Veeti Ilmari, Hämeenlinna
Viitaniemi Anna Iida Maria, Hattula
Zetterman Rosa Leena Kaarina, Hämeenlinna

Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala, Lähihoitaja
Eskola Elina Anni Sofia, Hämeenlinna
Honkanen Kiia Iris Maria, Hattula
Korpinen Tanja-Maarit Annika, Hämeenlinna, valmistunut 2.5.2019
Kostiainen Neea Cecilia, Janakkala
Leiponen Satu Maria Tuulikki, Hämeenlinna
Puurtinen Sanni Inkeri, Hattula, valmistunut 11.4.2019
Salo Elli Noora Aleksandra, Hämeenlinna
Simpanen Oona Eeva Loviisa, Hämeenlinna
Toivonen Venla Tuulikki, Hämeenlinna, kaksoistutkinto
Viik Mikael Vilhelm, Hämeenlinna
Vilenius Sooksant, Hämeenlinna, valmistunut 11.4.2019

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, Lähihoitaja
Ek Jenna Julia, Hattula
Forsell Katja Marika, Hämeenlinna, valmistunut 11.4.2019
Hanninen Jenni Beada Katriina, Janakkala
Hovi Jonna Anneli, Hattula
Jakomäki Milla Sofia, Janakkala
Karppinen Lauri Olavi Ensio, Hämeenlinna
Kontra Jenni Heidi Anita, Hämeenlinna
Konttinen Anni Eveliina, Janakkala
Koskinen Anniina Elina, Hämeenlinna, valmistunut 5.4.2019
Leppänen Jere Juuso Raafael, Hattula
Lindfors Vilma Karoliina, Hämeenlinna, valmistunut 11.4.2019
Linjama Helena Kristiina, Vesilahti
Mattila Oona Adalmiina, Hattula
Mäkinen Saija Johanna, Forssa, valmistunut 11.4.2019
Nurminen Ville Veikko, Hämeenlinna
Pennanen Rosaliina Marie Jasmine, Hämeenlinna, valmistunut 11.4.2019
Rantanen Elias Juhani, Hämeenlinna
Raulamo Olga Elina, Hämeenlinna
Riikonen Emma Liisa Karoliina, Janakkala
Rosenberg Jemina Ethel, Ypäjä
Rönn Julia Katariina, Hausjärvi
Sundström Sofia Caroline, Hämeenlinna
Tamminen Pinja Julianna, Hämeenlinna
Tunturi Laura Katariina, Hämeenlinna
Viherä Ilmari Antti Juhani, Hämeenlinna
Yli-Eerola Otto Matias, Janakkala

Vammaistyön osaamisala, Lähihoitaja
Lampila Iida Ellinoora, Janakkala, kaksoistutkinto, valmistunut 16.5.2019
Levänen Tero Antero Johannes, Hämeenlinna, valmistunut 22.3.2019
Mäntykangas Emmi Laina Katariina, Hämeenlinna, valmistunut 11.4.2019
Niittynen Laura Kristiina, Hämeenlinna, kaksoistutkinto, valmistunut 16.5.2019

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Automaatioasentaja
Eronen Patrik Kristian, Hämeenlinna
Heinonen Samu Kristian, Hämeenlinna
Hyrkäs Milo Julius Oliver, Janakkala
Jaakkola Arttu Akseli, Hattula
Kaewmak Kanthon, Hämeenlinna
Kujanpää Matias Vilho Juhani, Hattula
Lehto Brito Andre Oliver Alexandre, Hattula
Lempinen Aleksi Antti Kristian, Hämeenlinna
Lintumäki Patrik Johannes, Janakkala
Liukkonen Topi Valtteri, Hämeenlinna
Oksanen Jere Pekka, Hämeenlinna
Saarinen Tuomas Tapani, Hämeenlinna
Seppälä Santeri Eevert, Hattula
Taivalmaa Miikka Tapio, Hattula
Uotila Justus Juha Tapio, Hämeenlinna

Sähköasentaja
Berseneff Panu Juho Matias, Janakkala
Boonkhuntod Apisit, Hämeenlinna
Eloranta Henri Kalle Oskari, Hämeenlinna
Kallioinen Roopert Petri Antero, Pälkäne
Kuparinen Tommi Oskari, Janakkala
Kärki Arttu Kalle, Hämeenlinna
Lehmuskoski Lauri Matti Kalervo, Hattula
Leino Tino Kalle Einari, Hämeenlinna, kaksoistutkinto
Lipponen Topi Hermanni, Hämeenlinna
Lähde Mikael Onni Anselmi, Hämeenlinna
Rönkkö Tommi Tapio Kullervo, Hämeenlinna, kaksoistutkinto
Salonen Santeri Hermanni, Pälkäne
Seppänen Jesse Kalevi Mikael, Hämeenlinna
Suomäki Erno Oskari, Hämeenlinna
Uotila Leevi Jussi Oskari, Hämeenlinna
Ustinov Janne Kalevi Juhani, Hämeenlinna

Talonrakennusalan ammattitutkinto

Selin Juha Tapio, Hämeenlinna, valmistunut 18.4.2019

Talotekniikan perustutkinto

Putkiasennuksen osaamisala, Putkiasentaja
Lempinen Topi Eevertti, Hämeenlinna, valmistunut 18.4.2019
Mertamo Iivari Henrik, Janakkala, valmistunut 5.4.2019
Mustonen Aleksi Ilmari, Hämeenlinna, valmistunut 17.5.2019
Niiranen Jami Jaakko Johannes, Hämeenlinna, valmistunut 18.4.2019
Nykänen Joona Kasper Kristian, Janakkala, valmistunut 17.5.2019
Pulkkinen Emil Vili Valtteri, Hämeenlinna, valmistunut 3.5.2019
Tapiala Jerry Mikael, Hämeenlinna
Vartiainen Kivi Nuutti Kristian, Hämeenlinna, valmistunut 3.5.2019

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto

Modisti (PT)
Ojala-Marano Anu Kristiina, Hämeenlinna

Vaatetuksen osaamisala, Vaatetusompelija
Darkoub Masoumeh, Janakkala
Hussein Baidaá Ali, Hämeenlinna
Hynynen Mikael Toivo, Hämeenlinna
Knuutila Kirsi Maria Tuulikki, Tammela
Naukkarinen Annika Karoliina, Tampere
Sundström Anne Maria, Hämeenlinna

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto

ICT-asentaja
Al-Hijazi Rami, Hämeenlinna, valmistunut 17.5.2019
Hartikainen Veikka Santeri, Hämeenlinna, valmistunut 22.3.2019
Iivonen Jani Juhani, Janakkala
Myyryläinen Atte Pekka Eemeli, Hämeenlinna
Nur Nur Osman, Hämeenlinna, valmistunut 22.3.2019
Nurminen Lasse Juhani Einari, Hämeenlinna
Reponen Aleksi Teemu Tapani, Hämeenlinna
Rimpilä Oiva Eino Wilhelm, Hattula, kaksoistutkinto

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Käytön tuen osaamisala, Datanomi
Koskelin Valtteri Matias, Hämeenlinna, valmistunut 17.5.2019
Lempinen Eemil August, Hämeenlinna
Markus Sebastian Joonatan, Hämeenlinna, valmistunut 3.5.2019
Mollberg Konsta Matias, Hämeenlinna, valmistunut 3.5.2019
Rahomäki Joni Juhani, Hattula
Sainio Veeti Väinö Eemeli, Hämeenlinna, valmistunut 3.5.2019
Seppälä Juho Kalevi, Hämeenlinna, valmistunut 17.5.2019
Sillman Sami Aaron, Hämeenlinna
Uusitalo Jaakko Olavi, Hämeenlinna, valmistunut 3.5.2019
Vilkki Onni Eeli Juhani, Hattula, valmistunut 3.5.2019

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto

Verhoilun osaamisala, Verhoilija
Hiltunen Sanna Karoliina Sofia, Nokia
Isoaho Jenna Anneli, Akaa
Jaakkola Tommi Pauli Hermanni, Hämeenlinna
Mäki Jenna, Hämeenlinna
Rintamäki Inka Mirella, Hämeenlinna

Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

© 2019 Koulutuskuntayhtymä Tavastia